Svet

36 dôstojníkov zranených nepokojmi Prípad čiernych životov: „Vlna hnevu a násilia“ V zahraničí

Deväť policajtov muselo byť prijatých do nemocnice, z ktorých jeden je stále pod dohľadom. Nieuwsblad správa. Policajt pri vzbure niesol zlomený obojok. Medzi zranenými bol aj policajt, ​​ktorý sa pri jazde na motorke zameral na výtržníkov. Podľa policajného šéfa Christiana Beauberyho bol krutým spôsobom zbitý, ale nebol ťažko zranený. Nepokoje označil za „vlnu hnevu a násilia“.

Katia Olsveska, obchod s odevmi Newyorčanov na námestí Place Saint-Lambert, uviedla, že keď explodovali bomby, musela sa pred zákazníkmi skrývať. „Mal som šťastie, že som mal agenta pri dverách a dvere sa rýchlo zatvorili,“ hovorí RDL Info. „Dovolil som prvým dvom skupinám opustiť núdzový východ.“ Bohužiaľ, nie každý má rovnaké šťastie. „Tretiu skupinu som nevylúčil, pretože sa rebeli snažili dostať dovnútra z druhej strany.“ Rozhodol som sa, že by bolo pekné zamknúť nás v komore. Počuli sme hluk, ale netušili sme, čo sa deje. Bolo to veľmi stresujúce. “

Zničenie

V nedeľu zaútočili proti demonštrácii policajní ťažkoodenci a stovky demonštrantov zahnali pomocou ťažkej techniky. V sobotu popoludní otriaslo centrom mesta niekoľko stoviek výtržníkov. Zničili reštauráciu a obchody McDonald’s. Taktiež bola vyhodená do vzduchu policajná stanica a radnica. Polícia zastavila vodné delá a nádoby so slzným plynom.

Protest bol ohlásený ako reakcia na incident týkajúci sa konžskej ženy, ktorá v pondelok odolala polícii v centre. Úrady už preventívne pripravili v sobotu ďalšie bezpečnostné sily.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close