Svet

Boris Johnson sa pripája k plánu B na „vypísanie“ Omigrana bez uzamknutia

Boris Johnson povedal, že existuje „dobrá šanca“, že Spojené kráľovstvo nezavedie nové obmedzenia na riešenie masívnej vlny prípadov Omicron.

Hoci Johnson uznal, že časti NHS by boli „dočasne preťažené“, podporil dodržiavanie opatrení plánu B.

Predseda vlády potvrdil svojmu kabinetu, že svojmu kabinetu odporučí, aby na „vyhnanie“ vĺn epidémií bolo potrebné dodržiavať prácu z domu, nosenie rúšok a zdravotných preukazov, ale varoval každého, kto verí v boj proti choroba. Cez „hlboký omyl“.

S počtom prípadov koronavírusu potvrdených denným laboratóriom v Spojenom kráľovstve a Škótsku, ktoré po prvýkrát prekročilo 200 000, pán Johnson uznal, že teraz je čas byť „extrémne ostražitý“, ale tvrdil, že preočkovanie poskytlo národu značnú ochranu. .

„Takže s opatreniami plánu B, ktoré sme zaviedli pred Vianocami, existuje šanca, že táto vlna Omigronu opäť vyženie našu krajinu bez uzavretia,“ povedal na tlačovej konferencii na Downing Street pred ohláseným dátumom preskúmania obmedzení. Pred štyrmi týždňami.

„Môžeme nechať naše školy a naše podniky otvorené a nájsť spôsob, ako žiť s týmto vírusom.“

Premiér priznal, že nadchádzajúce týždne budú „náročné“ a povedal, že „niektoré služby budú ovplyvnené nedostatkom personálu“, pretože prisľúbil „posilniť“ NHS, aby odolala tlakom a dodávateľským reťazcom.

Dôležití pracovníci

V rámci opatrení bude 100 000 „kritických pracovníkov“ vrátane dopravy, polície a distribúcie potravín každý pracovný deň od pondelka podstupovať testy laterálneho prietoku, povedal.

„Keďže sa naša NHS dostáva do vojnového stavu, zajtra odporúčam kabinetu pokračovať v pláne B,“ dodal.

„Verejnosť odpovedá, kupuje si drahocenný čas, aby podporila svoje správanie, vaše správanie, zbrane a pomáha NHS vysporiadať sa s vlnou Omigronu.“

Johnson povedal, že kmeň, ktorý bol prvýkrát identifikovaný v Južnej Afrike, funguje rovnako dobre ako funguje a „malo by byť úplne jasné, ako rýchlo fúka.“ Podľa „.

READ  Keď sa blíži tropická búrka, možno očakávať demoláciu zvyšnej čiastočne zrútenej budovy na Floride Svet

„Povedal by som, že máme dobrú šancu prekonať vlnu Omigronu bez potreby ďalších obmedzení a samozrejme uzamykania,“ dodal.

Profesor Sir Chris Witty, hlavný lekár Spojeného kráľovstva, uznal, že „niektoré nemocnice a časti krajiny sa v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov dostanú pod“ značný tlak“ a izolácia veľkého počtu zamestnancov od epidémií prispeje k bežnej zime. stres.

Johnson priznal, že NHS bola „pod obrovským tlakom“, zatiaľ čo počet hospitalizácií bol „vysoký“.

Odmietol komentovať, či bude služba preplnená, ale uviedol, že „rôzne trusty a rôzne lokality budú v rôznych časoch, aspoň dočasne, nadmerne realizované“.

Sľúbil tiež, že dá „veľa času“ pred zmenou definície celej vakcíny tak, aby obsahovala posilňovaciu dávku, aby sa dostal vládny zdravotný certifikát na veľké miesta.

Podmienka neprijateľnosti

Hlavný vedecký poradca Sir Patrick Valens uviedol, že pokračovanie v posilňovaní každých pár mesiacov je „neprijateľné“ a že v budúcnosti bude plán podobný každoročným chrípkovým očkovaním.

Tieňový minister zdravotníctva Wes Streeting obvinil pána Johnsona zo „spokojnosti“, pretože ľudia mali problém s prístupom k vládnym testom a nemocnice hlásili významné incidenty.

Novinárom povedal: „Na NHS sú vážne tlaky. Predseda vlády musí byť voči krajine úprimný, pokiaľ ide o tieto tlaky, a čo je dôležitejšie, ako ich plánuje riešiť.“

Tlačová konferencia sa konala v deň, ktorý potvrdilo laboratórium, ktoré zaznamenalo ďalších 218 724 prípadov Govt-19 v Spojenom kráľovstve a Škótsku.

Toto je prvýkrát, čo denný registrovaný počet prekročil 200 000, aj keď toto číslo ešte zvýšia niektoré neskoré správy z prázdnin.

Najnovšie údaje NHS UK ukazujú, že v utorok ráno bolo hospitalizovaných 15 044 pacientov s Govt-19, z ktorých 797 potrebovalo mechanickú ventiláciu.

Administratíva pána Johnsona vo Westminsteri dodržiavala obmedzenia plánu B napriek zavedeniu prísnejších predpisov v iných krajinách Spojeného kráľovstva.

READ  Prvý neúspech v Kongrese pre Joe Bidena po odstúpení Niry Tandonovej
# Otvorená žurnalistika

Žiadne správy sú zlé správy
Podporte denník

Váš Príspevky Pomôžte nám držať krok s dôležitými príbehmi pre vás

Podporte nás teraz

Plošina

Profesor Neil Ferguson, pedagóg so sídlom v Londýne na Imperial College London, ktorý bol nápomocný pri výluke v Spojenom kráľovstve v marci 2020, uviedol, že miera nakazenia je v Londýne už vysoká a v priebehu niekoľkých týždňov môže v celej krajine klesnúť.

Člen vládneho poradného zboru pre vedu pre múdrych povedal pre BBC Radio 4 Today’s Today show: Počet prípadov už možno prichádza do Londýna a budúci týždeň ich začne klesať, ale v iných oblastiach o týždeň až tri týždne.

„Uvidíme, či budú klesať rýchlo, alebo či uvidíme podobný vzor ako na začiatku jesene s deltou v júli a potom s veľmi vysokou náhornou plošinou.

„Je veľmi ťažké vysvetliť súčasné trendy miešania a aký bude efekt opätovného otvorenia škôl.“

Matthew Taylor, výkonný riaditeľ Federácie NHS, ktorá zastupuje zdravotnícke organizácie, uviedol, že situácia personálu v nemocniciach je „takmer nemožná“, keďže lídri sa snažia riadiť svoje zdroje.

Pre Times Radio povedal, že počet nevytúženého personálu je pre mnohých „najstresujúcejším aspektom“ a že hospitalizácia je „pravdepodobne na plató v Londýne alebo je teraz druhá najvyššia po Novom roku, ale v iných častiach stúpa. Spojeného kráľovstva“.

Dôležitý incident

Medzitým Chris Hobson, výkonný riaditeľ poskytovateľov NHS zastupujúcich zdravotnícke trusty, uviedol, že najmenej „pol tucta“ nemocníc NHS nahlásilo významný incident, keď sa pokúšali reagovať na vládu.

Morecombe Bay NHS Trust a Blackpool Teaching Hospitals NHS Trust oznámili dôležité udalosti.

Dr Shakthi Karunanidhi, riaditeľ pre verejné zdravie, Rada grófstva Lancashire, dnes povedal: „Lancashire si začalo užívať to, čo Londýn začiatkom minulého mesiaca. Samozrejme, vynikajúce zdroje a infraštruktúra Londýna sú v porovnaní s inými regiónmi dobre organizované.

READ  Macron chce zakročiť proti islamskému separatizmu. Erdogan odporučil vyšetrenie

Nemocnice v Greater Manchester oznámili, že pozastavia niektoré „neurgentné“ operácie a termíny kvôli „rastúcemu vplyvu“ Covit-19 a nedostatku personálu.

Konsolidovaný úrad Greater Manchester Consolidated Authority uviedol, že nemocnice prijali „tvrdé rozhodnutie“ ako dočasné opatrenie, ktoré však neovplyvní liečbu rakoviny, operáciu srdca, cievnu chirurgiu ani transplantáciu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close