Technológie

36,3 milióna z nás bolo dnes na Steame a áno, to je ďalší nový rekord

Oh, pozrite – Steam išiel a prekonal svoj vlastný rekord všetkých čias. Opäť.

Pred štrnástimi dňami dosiahol PC klient nový rekord 34 649 583 hráčov, no dnes (v nedeľu 17. marca) vytvoril Steam opäť nový rekord, keď ho súčasne využívalo 36,3 milióna hráčov.

Správy: Zničí Pokémon Ball svet?Sledujte na YouTube

Podľa SteamDBZ toho 11,5 milióna bolo v rekordnom čase online a v hre, zatiaľ čo ďalších približne 25 miliónov bolo prihlásených a/alebo neaktívnych.

To svedčí nielen o sile publika Steamu, ale aj o trvalej príťažlivosti počítačových hier. Simultánne čísla na Steame začali stúpať v roku 2020, keď sa svet začal zatvárať na začiatku pandémie Covid-19, ale aj teraz sa zdá, že milióny nerobia nič iné, len sa v nedeľu usadia. pred našimi počítačmi na jednu alebo dve relácie.

Ešte zaujímavejšie je, že aj keď sa tieto druhy rekordov často stanovujú, keď sa tento víkend objaví nová hra – ako napríklad rekordný Multiworld – v skutočnosti nie je nič, čo by stálo za zmienku; Ľudia skočia do svojich obľúbených hier.

Counter-Strike 2 je rovnako populárny ako kedykoľvek predtým – opäť dosiahol vrchol 1,4 milióna súbežných hráčov za posledných 24 hodín – zatiaľ čo zvyšok prvých piatich kôl bol podobný tomu, keď bol rekord prekonaný naposledy. Dota 2, PUBG, Apex Legends a Helldivers 2 dosiahli súbežné hráčske vrcholy 725 000, 707 000, 434 000 a 458 000 hráčov.

Naraka: Bladepoint, Rainbow Six Siege, GTA 5 a Baldur's Gate 3 uzatvárajú prvú desiatku. Ballworld však tento týždeň klesol na jedenáste miesto.

READ  Amazon Prime Video dostáva svoj prvý redizajn po rokoch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close