Technológie

Tesco rozširuje svoje aktivity v Indii; Plánuje zamestnať 1000 ľudí

Britský maloobchodný predajca Tesco plánuje v priebehu budúceho roka zamestnať viac ako 1 000 ľudí vo svojich technologických centrách v Bengalúru, keďže rozširuje svoje prevádzky v Indii. V súčasnosti Tesco Business Services (TBS) a Tesco Technology zamestnávajú v Bangalore približne 4000 ľudí.

Budú prijatí v rôznych profiloch, ako sú softvéroví inžinieri, počítačoví inžinieri, dátoví vedci, produktoví manažéri, architekti, finanční experti a odborníci na digitálnu transformáciu a automatizáciu robotických procesov (RPA). Na rozdiel od spoločností poskytujúcich IT služby, ktoré každý rok najímajú tisíce nováčikov, tieto technologické centrá najímajú najmä vysoko kvalifikovaných a skúsených talentov.

Prevádzky Tesca v Indii prispievajú najmä k technologickým schopnostiam spoločnosti, hoci má maloobchodnú prítomnosť prostredníctvom spoločného podniku so skupinou Tata, kde obchoduje pod názvom Star Bazaar.

„Tesco v Bangalore je centrom a centrom cesty rastu spoločnosti Tesco. Bangalore je jedným z dôležitých centier pre technológiu Tesco a má tím riešiteľov problémov, inovátorov a inovátorov so spoločnou vášňou pre využitie sily technológie na riešenie skutočných problémov našich zákazníkov v našich obchodoch v Spojenom kráľovstve. Sumit Mitra, generálny riaditeľ Tesco Business Services a Tesco Bengaluru povedal v rozhovore.

Prečítajte si tiež: Amazon zdvojnásobil počet predajcov na 1,1 milióna

Tesco začalo v roku 2004 v Bangalore s cieľom štandardizovať svoje operácie, budovať centralizované kapacity a poskytovať transformačné skúsenosti svojim globálnym zákazníkom. „TBS a Tesco Technology fungujú v modeli rozbočovača a hovoru pokrývajúceho šesť kľúčových krajín – India, Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Škótsko a Írska republika. Bangalore, Dundee, Budapešť a nedávno – Waterford a Krakov v Írskej republike.“ povedal Mitra.

Mitra povedal, že Tesco Business Services riadi operácie skupiny a je spojovacím článkom medzi rozhodovaním a koncovým zákazníkom. „Výzvy, ktorým čelíme, sú udržanie najvyššej presnosti a času obrátky produktov, správne ceny, propagačné akcie, marketing, dodávky a distribúcia, plánovanie v našich predajniach a podpora našich zákazníkov, kedykoľvek sa k nám obrátia.“

READ  Dron ako na dlani. DJI Mini 2 za 449 dolárov je rýchlejší, má väčší dosah a nahrávanie videa v rozlíšení 4K

Technologický tím spoločnosti Tesco pracuje na rôznych nových technológiách s cieľom zlepšiť skúsenosti zákazníkov. Tím pracuje na zlepšovaní skúseností s obchodom, správe životného cyklu produktov a plánovaní merchandisingu pomocou cloudu, blockchainu, zmiešanej reality (AR/VR), mobilného vývoja, internetu vecí (Internet of Things) a počítačového videnia,“ povedal Mitra. .

Tesco Tills, jeho riešenie na mieste predaja vyvinuté pre globálne obchody Tesco, bolo vyvinuté v spolupráci s technologickými tímami v Indii. „Toto riešenie je významným krokom smerom k digitalizácii nakupovania v obchode. Technologický tím v Tesco Bangalore bol nápomocný pri vývoji robotického vychystávania, mestských centier a ďalších riešení, ako je Hush, nové superrýchle doručovacie riešenie pre zákazníkov,“ dodal Mitra .

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close