šport

4 body z výhry Slovenska 3:0 nad Švajčiarskom

Hoci Slovensko herne nedominovalo a nehralo tak disciplinovane ako vo včerajšom zápase proti Česku, Slováci zdolali Švajčiarsko 3:0. Slovenský brankár Adam Cajan bol vyhlásený za najlepšieho hráča na Majstrovstvách sveta juniorov 2024 vo švédskom Göteborgu po svojom prvom vyradení. Keď švajčiarsky tím zaútočil, zablokoval všetko, čomu čelil. Slovenský útočník Samuel Honček vrátil súboj a využil odrazenú loptu, aby posunul svoj tím dopredu. Na minuloročnom turnaji sa zranil a určite zasiahne aj na tohtoročnom turnaji. Jeho výkon proti Švajčiarsku bol kľúčový pre výhru Slovenska.

Prihláste sa na odber nášho bulletinu NHL Prospects & Draft Substock

Medzitým 16-ročný obranca Luka Radivojevič bol kotvou na slovenskej modrej čiare. S každou ďalšou zmenou posúva stránku pohodlnejšie a istejšie. Jeho obrana veľmi prospela a skúsení hráči okolo neho mu umožnili rýchlo sa učiť a rásť ako mladému defenzívnemu hráčovi. Ak sa mu podarí posunúť mužstvo vo svojich oprávnených rokoch, mohol by byť kľúčovým hráčom v úsilí Slovenska o úspech.

s Slovensko porazilo ŠvajčiarskoZlepšili si bilanciu víťazstiev a prehier na 2-0-0-0 a sú na čele skupiny B. Najbližší zápas odohrajú v piatok 29. decembra proti Nórsku o 6:00 EST.

Silná penalta Slovenska ich zachránila pred náporom Švajčiarska

V závere prvej tretiny Slovensko prekonalo Švajčiarsko 15:6, osem striel z presilových príležitostí Švajčiarska. Švajčiarsko navyše držalo útočné pásmo celých 21 sekúnd štvorminútovej presilovej hry. Slovenský tím musel zabiť obe penalty, aby udržal tempo v prospech Švajčiarska, ktoré bolo pripravené využiť príležitosť.

Rozhodujúcim faktorom, ktorý rozdelil tieto dva tímy v tomto zápase, bola silná jednotka zabitia zo strany Slovenska. Boris Žabka aj Milan Pisoja dostali pár minút navyše zo slovenského pokutového kopu. Ukázali veľkú sebadôveru a silnú túžbu postaviť svoje telá do streleckých dráh. Veľký podiel na ich skorej výhre na pokutové kopy mal aj slovenský brankár Cajan, ktorý zastavil všetkých osem striel. Za to, že obmedzil vysoko rizikové šance Švajčiarska na skórovanie iba na jednu, bude určite musieť poďakovať svojej tímovej jednotke.

READ  Formula 1: Veľká cena Turecka - výsledky


Najnovšie správy a výber


Okrem silného pokutového kopu v prvej tretine sa slovenský útočník Honcek ocitol v krátkom úniku, ktorý vyústil do trestného strieľania. Slovensko muselo zabiť iba túto jednu penaltu v druhej tretine, no hralo agresívnejšie, čo viedlo k skráteniu času v útočnom pásme pre švajčiarsku presilovku.

Tretia tretina priniesla pre Slovensko ďalšie dve príležitosti na zabitie z pokutového kopu, pričom obe dokazovali úspešnosť Slovenska v zabíjaní penalt počas celého zápasu. Za celý zápas malo Švajčiarsko päť presilových príležitostí. Prvé dve boli pre Švajčiarov veľmi dominantné, zatiaľ čo posledné tri zabezpečili Slovenkám víťazstvo v lockdowne.

Ghajan je tehlová stena

Cajan bol v zápase so Švajčiarskom v porovnaní so zápasom s Českom nepochybne oveľa vyťaženejší. Napriek tomu, že si Česko počas celého zápasu vytváralo nebezpečnejšie gólové šance, Švajčiarsko pokračovalo v streľbe smerom k zničeniu Kazane. Slovenskému brankárovi pomohla obrana pred ním, ktorá naďalej tlačila do útoku Švajčiarska a nedovolila im zúročiť doskoky a uvoľnené puky.

Súvisiace: Sprievodca majstrovstvami sveta juniorov 2024

To umožnilo Cajanovi hrať jednoduchú hru, Švajčiarsko strieľa a s obranou pred sebou dokáže rýchlo a jednoducho zachrániť. Švajčiar zaznamenal 36 rán, pričom zakaždým dostal shutout, keďže zaznamenal svoj prvý shutout na turnaji. Nebol to ľahký výkon a vyradiť z hry v druhom zápase ukazuje, aké schopnosti musí mať brankár.

Tým Adama Gajana je Slovensko
Adam Cajan, Team Slovakia (Foto: Minas Panagiotakis/Getty Images)

Khajanov výkon proti Švajčiarsku ukázal jeho odolnosť a dôslednosť, keď čelil značnému pracovnému vyťaženiu so švajčiarskym tímom. Toto spojené úsilie slovenskej obrany a brankára umožnilo Slovákom hrať priamočiaru hru. Slovensko si zabezpečilo rozhodujúce víťazstvo na turnaji výborným bránením a skvelým brankárskym zásahom proti Švajčiarsku.

Radivojevičova hra krúti hlavou

Talenty slovenského obrancu Radivojeviča sa ukázali ako stabilizačná sila na slabej modrej čiare. Ako hry postupovali, rástol pocit pohodlia a sebadôvery v jeho schopnosti pohybovať sa pukom, čo na hráča v jeho veku ukazovalo pozoruhodnú rovnováhu.

READ  Priamy prenos Rublev vs Cilic a predpoveď na Australian Open 2022

Prvé defenzívne príspevky Radivojeviča sa ukázali byť rozhodujúce pre celkový výkon tímu, pretože šikovne zvládal výzvy, ktoré predstavovala súperka. Mať okolo seba na ľade skúsených a skúsených hráčov sa ukázalo ako pozitívum, ktoré mu poskytuje neoceniteľné vedenie a priaznivé prostredie pre rýchly rozvoj.

Schopnosť učiť sa od skúsenejších spoluhráčov nielen zlepšila Radivojevičove individuálne schopnosti, ale posilnila aj defenzívne úsilie slovenského tímu. Jeho rýchly prehľad o hre spolu s vedením, ktoré dostáva od starších hráčov slovenského tímu, ho stavajú ako sľubnú perspektívu do budúcnosti slovenského hokeja. Ak sa bude týmto tempom zlepšovať a zabezpečí si miesto v tíme aj v rokoch, na ktoré bude mať nárok, bude kľúčovým hráčom v ceste Slovenska za úspechom.

Jeho prítomnosť na modrej čiare bude kľúčová pri formovaní defenzívnych stratégií tímu a prispeje k ich celkovej konkurencieschopnosti na medzinárodnej scéne. Ako fyzicky a mentálne dozrieva, jeho úloha na ľade i mimo neho sa bude pravdepodobne vyvíjať, vďaka čomu bude kľúčovou postavou, ktorú treba sledovať, ako Slovensko exceluje v hokeji na majstrovstvách sveta juniorov.

Honchek dobieha stratený čas

Ako si mnohí spomínajú, Honchek sa zranil na začiatku WJC 2023 Nakoniec sa zápas zmenil. Jeho skorá hra v oboch celkoch, dôležitá súčasť presilovej hry a pokutového kopu, ukázala, prečo bol jeho vplyv rozhodujúci pre úspech Slovenska.

V polovici prvej tretiny sa Honcek čudne spojil so spoluhráčom Petrom Repczykom, ktorý vystrelil a opäť skóroval pre Honceka. Bol to jeho druhý gól a tretí bod v dvoch zápasoch na tohtoročnom turnaji a vďaka tomu získal väčšiu dôveru v ich schopnosti na ľade aj mimo neho. Jeho dôsledné úsilie pri presilovej hre a jednotke zabitia z pokutového kopu mu prinieslo veľa času na ľade a pribudli zodpovednosti. Bol lídrom prvej slovenskej jednotky pokutového kopu a výraznou mierou prispel k doterajším presilovým hrám na tomto turnaji.

READ  EURO 2020: Milan Škriniar sa pripojil k národnému tímu

S Hončekovou prítomnosťou v slovenskej zostave je tento rok na misii. Hrá v slovenskej dominantnej tretej línii s Jurajom Pekarčicom a Repčicom. Honchek má vďaka tejto zostave zatiaľ na konte dva góly a tri body. Mal niekoľko veľkých zásahov, vytvoril si príležitosti na skórovanie a bol obojstrannou hrozbou, keď bol na ľade.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close