Ksenia Efremova Masters Tennis Europe do 14 rokov

Ruska 13-ročná Ksenia Efremová zvíťazila v piatok na európskom tenisovom turnaji do 14 rokov v Monte-Carlo.

1. a 2. miesto na okruhu, Efremová Akadémia Mouratoglou Vo Francúzsku odskočila z ťažko skúšaného druhého setu proti Slovenke Zone Depezovej. Efremová viedla 6-4, 5-1 predtým, ako sa Debezová vrátila a vyhrala tri zápasy v rade.

Rus skompletizoval víťazstvo v dvoch setoch 6-4, 6-4. Efremová predtým zdolala Bielorusku Juliu Perapekinovú (6-3, 6-1) a slovenskú štvorku Kali Subovovú (6-2, 6-1).

Debezová postúpila do finále po tom, čo vo štvrtkovom semifinále zdolala nasadenú dvojku Miu Pohankovú (6:4, 6:2).

Ksenia Efremova, Tennis Europe 2022 | © Tennis Majors

Šiesty titul do 14 rokov, desiaty v sezóne

Šiesty titul Ksenia Efremovej v sezóne na okruhu U14 Tennis Europe, má stále len 13 rokov.

Efremová vyhrala štyri tituly na ITF Junior Tour vrátane titulov v Casablance a Rabate (stupeň 4) pred Masters Tennis Europe. Vo svetovom juniorskom rebríčku ITF mu momentálne patrí 370. miesto.

Nicholas Butkov Kerr, Ksenia Efremova, Alena Kováčková a Diego Tetura-Palomero
Nicolas Budkov Kjaer, Ksenia Efremova, Alena Kováčová a Diego Dedura-Palomero – © Tennis Majors

Efremova, ktorú trénoval Kevin Boumi, ktorý trénoval čínsku hráčku Zheng Qinwen až do jej profesionálneho debutu, bola vyvinutá nadáciou ChampSeed Foundation. Patrik Mouratoglou (spoluzakladateľ Tennis Majors) pomáhať talentovaným mladým ľuďom plniť si svoje sny.

Tenisová hráčka číslo 1 Európy v roku 2022 Alena Kováčová(so 45 víťazstvami v 46 zápasoch) sa nezúčastnil turnaja, kde bol v roku 2021 semifinalistom, namiesto toho sa zameral na súťaž v kategórii do 16 rokov.