šport

Watson dúfa, že navštívi svoje „obľúbené mesto“ Dubaj – správy

Britská hviezda Al Habtoor sa v druhom kole stretla s Mladenovicovou na Tennis Challenge.

čítaj viac…

Heather Watsonová trafila bekhendový return počas svojho utorkového zápasu. – Poskytnutá fotografia

Od tímového caddyho

Pridané: utorok 5. decembra 2023, 20:46

Ďalšie veľké meno opustilo v utorok 26. ročník Al Habtoor Tennis Challenge v Dubaji. V ženskej štvorhre prehrala bývalá štvornásobná grandslamová šampiónka Timea Babosová s Ksenia Jaishevovou 4:6, 4:6, keď Heather Watsonová a Kristina Mladenovicová prekonali svoje súperky a vytvorili súboj v druhom kole.

Watson zvíťazil 6-2, 7-6 (4) nad veteránkou bývalou svetovou dvojkou Verou Zvonarevovou. Takmer tri hodiny proti Rumunke Cristine Dinu.

Watsonovou odmenou bude druhý ťažký zápas v priebehu niekoľkých dní proti Mladenovicovej, ktorá pristála v pondelok neskoro po tom, čo v nedeľu skončila na druhom mieste proti Arine Rodionovej na turnaji W60 Trnava na Slovensku.

„Moja prvá reakcia bola, že som naozaj šťastný, že som prekonal prvé kolo,“ povedal Watson.

„Bol to neskutočne kvalitný zápas a bola to jedinečná skúsenosť vyrovnať sa s ňou (Zvonarevovou). Celý čas hrá na tak vysokej úrovni a som spokojný s tým, ako som ju prekonal,“ povedala 31-ročná -starý dodal.

„Teraz je prioritou dostať telo späť do formy, potom predtým, ako pôjdem do miestnosti, pozrieť si zápas (Mladenovič proti Dinu) a oddýchnuť si pred ďalším zápasom,“ povedal Watson.

Watsonová, ktorá vo svojej mladšej kariére utrpela hrozné kúzlo, keď v roku 2008 vyhrala zlatú medailu na Hrách mládeže Commonwealthu pred víťazstvom na US Open v roku 2009, dúfala v silný výkon tento týždeň.

„Musím mať na zajtra dobrý herný plán,“ povedal Watson.

„Dubaj je určite jedno z mojich obľúbených miest a byť tu celý týždeň bude jedným z cieľov,“ dodal.

Mladenoviča, ktorý prešiel z vnútra von, potešil spôsob, akým hral proti odvážnemu Tinuovi.

„Som naozaj šťastný z tohto prvého víťazstva a teraz sa teším na druhý zápas proti Heather [Watson] Vyzerá to na skvelý zápas,“ povedal.

„Rozhodol som sa mentálne zaryť proti Dinuovi. Dnes je to boj a povedal som, že sa nevzdám až do konca,“ dodal.

Medzitým aj štvrtá nasadená Arina Rodionová stroskotala v troch setoch v zápase prvého kola maratónu proti Anastasii Tikhonovej.

Austrálčan mal minulú nedeľu skvelú formu, keď získal svoj siedmy titul na ITF World Tennis Tour. Tridsaťtriročná Austrálčanka získala svoju druhú korunu v priebehu niekoľkých týždňov tvrdo vybojovaným víťazstvom 7:6 (1), 5:7, 6:1 nad Mladenovicovou v nedeľu na turnaji W60 Dranava.

Britka Emily Appletonová zdolala vo dvojhre Indku Ankitu Rainovú 6:2, 6:2. „Som šťastný, že robím veci, ktoré robím rád,“ povedal Appleton.

„Vedel som, že (Ankita) je hráčka najvyššej kategórie a chcel som sa sústrediť na svoju hru. Pochybujem, že by som mal teraz robiť niečo iné. Tentoraz vyhrávam, prečo meniť tento vzorec?

Hoci bola z výsledku sklamaná, Raina sľúbila, že bude bojovať ďalej. „Teraz je nápad vrátiť sa domov (Pune, India) a zistiť, ako dobre môžem vyhrať Australian Open. Nebola to ľahká sezóna a potrebujem pár dní voľna, aby som sa mohol sústrediť,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close