šport

Kto sú TNS ‚kvalifikanti Európskej ligy MŠK Žilina?

Noví svätí začínajú svoju kvalifikačnú kampaň do Európskej ligy vo štvrtok večer, keď slovenská strana víta MŠK ilina v Park Hall.

Potom, čo sa osem rokov tešil z titulu Zimru Premier, nadvláda Svätých sa v minulej sezóne náhle skončila, čo ich znížilo na druhú priečku európskeho futbalu.

Muži Scotta Rusca teraz vstupujú do prvého kola kvalifikácie Európskej ligy po prvýkrát za posledných deväť rokov a po druhýkrát sú priťahovaní proti Slovensku.

V súboji nôh sa môže ukázať dôležitá domáca remíza, ale Park Hall bude v Šiline čeliť tvrdým súperom. Prevedieme vás relevantnými informáciami okolo slovenských gigantov.

Dôležitá informácia

Vložené z obrázkov kazety

Shilina, ktorá bola založená v roku 1908, je jedným z najhistorickejších a dlhoročných klubov v ich krajine. Boli na čele slovenského futbalu už takmer storočie, svoju prvú slovenskú poctu získali v roku 1928 a siedmy titul v Superlige pred tromi rokmi.

V marci rozpustená Shilina prekonala problémy v teréne a skončila druhá za Sloven Bratislava.

So žltými a zelenými má väčšina šilinského tímu slovenský pôvod, mnoho ďalších východoeurópskych hráčov a talentovaný mladík z Ghany – Benson Anang.

Rovnako ako Barry Town United minulý týždeň, aj Saints čelia stránke, kde sa už začala domáca sezóna. Šilina je v slovenskej Superlige momentálne štvrtá, na konte má dve víťazstvá a dve prehry.

Vystúpenia v Európe

Vložené z obrázkov kazety

Po získaní trofeje pred takmer 60 rokmi sa havingilina prebojovala do štvrťfinále trofeje, predtým sa tešila z úspechov na európskej scéne a v sezóne 2010/11 sa kvalifikovala do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Uprostred zaujímavej kampane čelili gigantom anglickej Premier League Chelsea a v skutočnosti viedli na Stamford Bridge, ich sny sa rozpadli dvoma údermi z druhej polovice.

READ  Som profesionálny piklový hráč. Tu je to, čo musia noví hráči zvážiť pred úderom na kurt.

Žltozelení sa priblížili k účasti v skupinových fázach Európskej ligy dvakrát, a keď sa naskytla príležitosť, v kvalifikácii si zvyčajne poriadne zabehli.

Manažér

Vložené z obrázkov kazety

Paul Stano bol začiatkom tohto roka vymenovaný za manažéra Siliny po úspešnom pôsobení ako asistent trénera rezervného tímu klubu.

Štyridsaťdvaročný Stano, ktorý nemá skúsenosti s trénerom prvého tímu, pomohol Thermalica Nicisa a Shilina B iba pred prijatím svojej súčasnej úlohy.

Počas dní, keď hrával ako obranca, Stano F.C. Dosiahli skupinovú fázu Ligy majstrov s Petrasalkou – kde porazili FC Porto a dvakrát remizovali s Rangers.

Hráči, ktorých je treba sledovať

19-ročný útočný stredopoliar John Bernard v súčasnosti reprezentuje Slovensko na úrovni do 21 rokov a je najlepším strelcom Šiliny vo všetkých súťažiach so slušnými 10 gólmi v minulej sezóne.

Vložené z obrázkov kazety

Góly Shiliny zvyčajne pochádzajú zo všetkých častí ihriska, ale v minulej sezóne zažiaril ďalší mladík z tímu David Touris, ktorý vsietil šesťkrát.

Vložené z obrázkov kazety

Aj keď sa arménsky vagón Piccian v tejto sezóne neobjavil vždy v základnej zostave, v tejto sezóne už štyrikrát narazil do zadnej časti siete, čo dokazuje hrozbu postupu dopredu.

(Vybraný obrázok: Michaco / Wikimedia Commons)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close