Írska republika 1 Slovensko 1

Cieľom play-off Írska na majstrovstvách sveta vo futbale je, aby to vyzeralo, že zelené ženy prelietavajú cez sedadlo ich nohavíc.

Remíza 1:1 na domácej pôde pre Slovensko je pripomienkou toho, že pri očakávaní víťazstva nemôže prísť nič ľahké, keďže pre zelený tím vyrovnala Katie McCabe a získala bod.

1

Katie McCabe oslavuje gól za ÍrskoKredit: Game File

Manažérka Vera Pav sa vrátila ku kostýmom a vybudovanej stránke holandského jazyka.

Na predzápasovej tlačovej konferencii povedal: „Ak použijem holandské príslovie, ak si oblečiete veľmi veľké nohavice, budú vám siahať až po členky.

„Správať sa viac ako ty znamená, že sa dostaneš do problémov.“

Pevne verila, že Írsku sa to nestane, no Slovensko vo štvrtok večer hrozilo, že ich stiahne.

Sekundy po obnovení Írsko zaostávalo za gólom Martiny Tsurnovskej a v 65. minúte vyrovnalo zásluhou McCabeho.

Courtney Brosnanová však namiesto toho, aby sa snažila o víťazstvo, zachránila Írsko so šťastím, že neprehrala, a potom strelil bod Louis Quinn.

Závodné špeciály – Získajte 50 bezplatných pretekov cez BoyleSports

Iné východisko z hry nebolo, keďže ambície Írska kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta klesli o dva body.

Švédsko, ktoré včera večer porazilo Fínsko, je v zovretí druhého Írska, pričom očakáva, že s ním utečie a získa prvé miesto a automatickú kvalifikáciu.

Ak vyhrajú utorňajší zápas proti Gruzínsku, bude to len preto, že Írsko ho umiestnilo nad Fínsko.

Ak by ale minulý mesiac v Helsinkách porazili Fínov, výhra proti Slovákom by Írsko posunula na druhé miesto a play-off MS.

Takže táto príležitosť bola premeškaná.

Dav 5 164 vo štvrtok večer – druhá najväčšia účasť na Írskom ženskom medzinárodnom podujatí – mal po celý čas čudne tichú reakciu.

READ  Canadiens nepotrebujú Bedarda na úspešnú prestavbu

Žiadne pretláčanie

V žiadnom prípade to nie je katastrofa, ale nie je to nič na oslavu.

Slovensko nikdy nebude ťahúňom, ale nakoniec budú prekonaní.

Diváci včera večer pokračovali s jedným víťazstvom a dvomi prehrami – gólová prehra s Fínskom a Švédskom ukazuje, že ich bude ťažké rozlúsknuť.

A na začiatku ukázali prečo.

Krídelná obrankyňa Andrea Harvadová zaúčtovala Katie McCabeovú za ohavnú chybu, keď Slovenky nepustili Írsko do blízkosti svojho cieľa.

Ženy v Zelenom mali dostatok lôpt, no stále bola pred nimi biela stena, keďže Slovenky početne bránili.

Kým Írsko bojovalo o kreativitu, prilbu Lucy Quinn Ain O’Cormanovej vytrhla zo vzduchu Maria Koranviova.

Megan Connolly

Dostrel Megan Connolly sa občas rozšíril aj na Slovensko, zatiaľ čo Heather Payne bežala s opciou do strany bez toho, aby sa publikum vždy zbytočne trápilo.

Brankár Írska Brosnan bol väčšinou divákom až do 37. minúty, keď sa z ostrého uhla bravúrne postarala Dominika Skorvánková.

Írsky život to však rozprúdilo, keď Írsko hádzalo sériu nebezpečných lôpt predtým, ako Lucy Quinnová vybojovala roh.

Odvtedy musela Korenziova McCabeová opustiť hlavičku žrde Louisa Quinna z hlbokého centra.

O chvíľu neskôr Connollyho krásna basa uvoľnila Payne, aby zarezala zľava, ale z diaľky sa jej strela krútila vysoko a široko.

Napriek tomu, ak by vošli do polčasu, ženy na Zelenom by dúfali, že príde gól – potom sa stala katastrofa, keď Slovensko išlo dopredu 76 sekúnd po reštarte.

Slovensko skóre

Patrícia Hmírová zo stredového kruhu obstrelila McCabeho šikovnou prihrávkou na Ludmilu Madavkovú, neznačenú sprava.

Niamh Fahey bola vynechaná a poslala ju domov Martina Churnovská na vzdialenom poste.

Domáci sa čoskoro spamätali a začali tlačiť na bránu Slovenska.

READ  Tri hviezdy zo 6. dňa WJC: Bergmanis kradne show v historickom víťazstve Lotyšska

Po tom, čo McCabe a Payne vybojovali roh, Lucy Quinnová odrazila ďalekonosnú snahu na roh a prinútila Connollyho zachrániť Gorenvlovú na diaľku.

Tlak Írska bol napokon deklarovaný v 65. minúte, keď McCabe vyrazil do priestoru prihrávkou Denisa O’Sullivana a prehodil loptu mimo slovenského brankára.

McCabeho vrodenou reakciou je vrátiť sa na polovičnú čiaru a reštartovať, keďže je to stále hra, ktorú treba vyhrať.

Nabok

Hrozilo to však Slovensko.

Skvelý zákrok predviedol v 73. minúte Brosnan hlavičkou Alexandra Prova na štandardku Slovenska.

Louis Quinn sa ale po káve Brosnana musí mať na pozore, aby strelu Madavkovej z čiary zneškodnil.

Keď sa Payne a Louis Quinn priblížili, ženy v zelenom sa zoradili neskoro, keď Peppers nebezpečnými krížmi nastupovali do pokutového územia Slovenska.

Írsko si bude musieť utrieť nohavice a v utorok sa vrátiť proti Gruzínsku.

Sun Star Player – Megan Connolly (Írsko)

Írsko: Brosnan 6; Fahe 6, Louis Quinn 7, McCarthy 6; O’Corman 6 (Littlejan 70, 6), Fín 6, Connolly 7, McCabe 6; O’Sullivan 7; Lucy Quinn 6 (Carusa 84, 6), Payne 6.

Slovensko: Coranciova 7; Horvátova 6, Piruva 6, Pišerová 7, Partivíková 6, Vojteková 6; Skorvankova 7, Mykolajova 6, Surnovska 7 (Zemberiova 65, 6), Himirova 6; Madavkova 7 (Panakova 87,6).

Rozhodca: J Kvetkovich (Srbsko) 6.