šport

Tour de France 2020: Analýza 10. etapy

dnes 11:30
|

Po dni voľna bude rovná etapa pre cyklistov určite vhodná. Šprintéri by sa chceli dostať k slovu.

Tipni si

Tipni si

Zdroj: Nike

Bude znova fúkať?

Vietor a prácu tímov INEOS, najmä Bora-Hansgrohe, prekazila predchádzajúca príležitosť podeliť sa o ňu na posledných metroch. Peter Sagan však nemecký tím nepremenil na vážnu revolučnú hru. Sam Bennett nebol v úvodnej skupine a po prvom týždni stráca na Sagana sedem bodov. Írsko stále čaká na etapový triumf, ale Wout Van Aert ich má už dva.

Podľa Bradleyho Wigginsa najuniverzálnejší cyklista súčasnosti funguje skvele aj pre tím Jumbo-Visma. Ktovie, ako by vyzerala bodovacia súťaž, keby mal voľnú ruku. Caleb Ewan a Alexander Kristoff už uspeli v plochom závere. Utorková etapa bez kopcov meria 168 kilometrov, záver nie je technický. Šprintérsku bitku mohol opäť prekaziť iba vietor. Fúkať by malo dosť silno od severu, cyklisti to budú mať na konci aj z bočnej strany.

V žltej Roglič

Pokiaľ ide o boj o celkové víťazstvo, potvrdzujú sa papierové predpoklady, že by sa mal potvrdiť najsilnejší Slovinec Primož Roglič. Po prvom týždni sa obliekal do žltého dresu, na rozdiel od krajana Tadeja Pogačara sa vo vetre nestratil. V porovnaní s Eganom Bernalom má lepšiu tímovú podporu a v rozhodujúcich okamihoch aj väčšiu dynamiku.

ONLINE: 10. etapa Tour de France 2020

Prečítajte si tiež

ONLINE: 10. etapa Tour de France 2020 – Peter Sagan bojuje o víťazstvo

Čo odporúčame uhádnuť:

S. Bennett (10. etapa) 1

C. Bol (10. etapa) 1-3

P. Sagan (10. etapa) 1-5

P. Roglič (Celkovo) 1

READ  Kolumbia U20 vs Slovensko U20 Predikcie a tipy na stávkovanie

P. Sagan (bodovacia súťaž) 1

Ak sa pelotón rozbije, má Peter Sagan veľké šance, vo vetre vie jazdiť v pozícií veľmi dobre. V prípade hromadného behu má Peter reálnu šancu „iba“ na štvrté alebo piate miesto, ale zelený dres by si mohol obliecť aj v Paríži. Najväčším favoritom 10. etapy by mal byť Sam Bennett, netreba však zabúdať ani na 25-ročného šprintéra zo Sunwebu Cees Bola, ktorý sa už dvakrát umiestnil v TOP 3 a má vynikajúcu tímovú podporu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close