Výsledky French Open 2023: Iga Sviatek sa vo štvrťfinále utká s Coco Goffovou

• Autor: Jonathan Jureko
  • BBC Sports na Roland Garros

zdroj obrazu, Dobré obrázky

popis obrázku,

Lesia Tsurenko prehrávala v prvom sete 5:1, keď odstúpila pre zdravotné problémy proti Igovi Svitekovi.

Termíny: 28. mája – 11. júna. miesto: Roland Garros, Paríž.

Pokrytie: BBC Radio 5 Sports Extra Živé textové a rádiové komentáre k vybraným zápasom na webovej stránke a aplikácii BBC Sport.

Obhajca titulu Iga Swiatek pripravil odvetný zápas minuloročného finále French Open proti Coco Gauffovej, keď sa dostal na Roland Garros medzi posledných osem.

S Poliakom, ktorý v prvom sete viedol 5:1, postúpil Sviatek k tretiemu titulu na parížskej antuke, keď pre chorobu odstúpila Ukrajinka Lesia Surenko.

19-ročná Goffová, šiesta nasadená, zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú 7:5 6:2.

„Úprimne, od minulého roka som si ju chcel zahrať najmä na tomto turnaji,“ povedal Goff o Sviatkovi.

Tuniský hráč Ones Japier postúpil prvýkrát do štvrťfinále, keď zdolal Bernarda Pera 6:3 6:1.

Siedmy nasadený Zabiur (28) sa stretne so 14. nasadenou Brazíliou Beatriz Haddad Maia v osemfinále po vyradení Španielky Sara Soripes Tormo.

Goff sa presunul tvárou k Switkovi

Tínedžer Goff postúpil do štvrťfinále French Open už tretí rok po sebe

Po návrate na Roland Garros rok po svojom prvom grandslamovom finále dvojhry Goff povedal, že „nemá zmysel prehodnocovať“ minuloročnú prehru 6-1 6-3 so Svidekom.

Namiesto toho uprednostňovala „obnovenie“ pred „žitím“ zážitku.

Čo sa z tejto prehry naučila – psychicky aj takticky – sa ukáže, keď sa opäť stretne so svetovou jednotkou Swidekom.

Koffová po silnom začiatku viedla 5:2, ale snažila sa uzavrieť prvý set, pričom Schmidlova bojovala späť na 5:5, kým ho napokon Koffová uzavrela.

Goff upustil od skorého brejku v druhom sete a po tom, čo sa presadil za stavu 2:2, vyhral posledné štyri zápasy, aby sa dostal do štvrťfinále Roland Garros tretí rok po sebe.

Záverečná hra však bola dynamickejšia, keďže Schmittlová mala dvojchyby a vytvorila dva brejkbaly.

Goff ukázal odhodlanie uzdraviť sa, no najväčšia skúška, kde je jeho hra, príde proti Svidkovi v stredu.

„Mám takú mentalitu, že ak chcete byť najlepší, musíte poraziť najlepších,“ povedal Goff. „Myslím si, že ak sa chcete zlepšiť, musíte hrať lepšie.

„Ako sa môj život uberal doteraz, ak vidím úroveň a nie som na tej úrovni, viem, že musím vykročiť. Myslím si, že je takmer zbabelé povedať, že by som tomu nechcel čeliť. Nečelím hluku a výzve, ale myslím si, že som na to pripravený.“

„Od minulého roka som sa veľmi zlepšil a ona tiež. Myslím si, že to bude pre nás a fanúšikov veľký boj.“

22-ročný Swiatek prehral iba deväť zápasov v prvých štyroch zápasoch, k čomu prispel predčasný odchod 34-ročného Tsurenka do dôchodku.

Po vedení 4:0 Tsurenko opäť skontroloval postup Sviteka prestávkou pred dlhou pauzou, keď Ukrajinec privolal lekára na kurt.

Tsurenko, ktorá sa v marci odhlásila zo zápasu proti Bieloruske Arine Sabalenkovej pre záchvat paniky, naznačila, že má problémy s dýchaním, a zmerali jej krvný tlak.

Svetová 66-ka sa vrátila na kurt, no vydržala len jeden gem, čo umožnilo Svidkovi postúpiť skôr, ako sa očakávalo.

Zabir ovládol grandslamové štvrťfinále

zdroj obrazu, Kvalitné športové zábery

Siedmy nasadený Ounes Jaber na French Open

Pera, ktorý je na 36. mieste na svete, má 28 rokov a hrá vo svojom prvom grandslamovom zápase v posledných 16 rokoch, mal problémy a nepodával na kurte Philippe Chatrier.

Jabir na tom nebol najlepšie, keď ho trikrát zlomili v prvom sete a na začiatku druhého setu, ale v posledných šiestich zápasoch spečatil víťazstvo za 63 minút.

Po dokončení série veľkých štvrťfinále povedal: „Nikdy som si nemyslel, že niečo chýba alebo že som nedosiahol vo všetkých štyroch.

„Možno je to dobré. Prišlo to a dúfam, že to nastavíme na všetky semifinále a potom na všetky finále.“

Dvadsaťsedemročná Haddad Miahová zvíťazila 6-7 (3-7) 6-3 7-5 v impozantnom stretnutí, ktoré trvalo tri hodiny a 51 minút – najdlhší zápas na WTA Tour v roku 2023.

Haddad Mia nedokázala premeniť tri mečbaly v deviatom geme rozhodujúceho setu, potom prelomila svoje podanie a za stavu 5:5 zlomila nerozhodný výsledok.

Ale vyhral ďalšie dva zápasy, aby dokončil víťazstvo.

„Myslím, že sme obaja mali vášeň,“ povedala Haddad Mia. „Som veľmi šťastný a hrdý na to, že som sa nevzdal a prekonal svoje hranice, takže si myslím, že si to zaslúžim.“

Soripes Tormo spolu s partnerkou Marie Bouskovou sa v nedeľu dostali do kontroverzie, keď ich ženský štvorhru do 16 rokov vyhrala súperka Miu Kato po údere do loptičky, čím diskvalifikovala japonskú hráčku a Indonézanku Altilu Sutjiadiovú.

Gatto dostal najskôr od rozhodcu napomenutie, no po proteste Soripesa Tarma a Bouskovej boli diskvalifikovaní.