Svet

5 ciest do OSN Mierové partnerstvá Hnutie za mier a rozvoj |

Mierové sily spolupracujú s miestnymi a medzinárodnými partnermi na vytváraní politických riešení a podmienok pre trvalo udržateľný rozvoj – od ochrany civilistov vo vojnou zničených oblastiach a budovania sociálnej solidarity, cez zaistenie bezpečného poskytovania humanitárnej pomoci až po obnovu infraštruktúry a poskytovanie živobytia chudobným komunitám. .

Pred, vpredu Medzinárodný deň mierových síl OSN (29. mája) Tohtoročný mierový pokrok ľudí: Sila partnerstva, päť spôsobov, ako zmeniť mierové partnerstvo.

UNMISS

Oblasť Unity v Južnom Sudáne zažila v decembri 2021 najhoršie záplavy za posledných 60 rokov.

1. Zlepšenie opatrení v oblasti klímy

Klimatické zmeny zvyšujú riziko konfliktov a výrazne sťažujú obnovu. Rastúce suchá, dezertifikácia, záplavy, potravinová neistota, nedostatok vody a energie v mnohých častiach sveta sťažujú komunitám postihnutým konfliktom obnovu ich života. OSN je v popredí týchto mierových kríz.

V decembri 2021, po najhorších záplavách za posledných 60 rokov, bolo 70 percent juhosudánskeho regiónu Unity zaplavených.

Bezpečnostná rada OSN vyzvala na okamžité ukončenie nepriateľských akcií v Južnom SudáneUNMISS), Spolu s humanitárnymi pracovníkmi a miestnymi úradmi podnikli okamžité kroky, pričom pakistanskí inžinieri mierových síl vytvorili 70 km hrádzí na ochranu mesta, poskytujúc tábory pre vysídlené rodiny, letiská a cesty s kľúčovým prístupom k humanitárnej pomoci a obchodu.

4. januára 2022 UNMISS A jeho spoločníci boli označení 100 dní za sebou Boj so stúpajúcou vodou. V rámci skutočného spoločného úsilia vysídlené rodiny monitorovali obvod a kontrolovali trhliny v kanalizácii.

Hiroko Hirahara, vedúca detašovanej kancelárie UNMISS v Pentiu, uvažujúc o značnom úsilí všetkých zúčastnených partnerov vysvetľuje: „Môžem vám hrdo povedať, že sa všetci zišli. Myslím, že toto je krása tých v Pentiu, môžeme sa hádať tu, tam, všade, ale keď príde situácia, všetci sa spoja. Pracujeme solidárne. Myslím si, že napredujeme.

2. V prvej línii infekcie Govt-19

Od začiatku COVID-19 Epidémia a mierové jednotky ochraňujú civilistov pred násilím, udržiavajú mier a podporujú národnú reakciu na epidémiu.

Počas celej epidémie, Rádio bolo dôležitým kanálom Šíriť včasné a presné informácie o šírení, prevencii, liečbe a osvedčených postupoch Govt-19, najmä v miestnych komunitách. V čase, keď väčšina ľudí doručovala z dôvodu zvyšujúcich sa prípadov COVID-19, MonuscoJodi Nkashama, moderátorka Rádia Okabi, sa pokúsila zastaviť šírenie tým, že dala vedieť poslucháčom v štúdiu.

„Bojíme sa poskytnúť viac ako 24 miliónom poslucháčov dôveryhodné informácie o epidémii, ktorá viedla k rôznym fámam a obetiam, ktoré mali negatívny dopad na národné hospodárstvo,“ vysvetľuje Nkashama.

Okrem poskytovania život zachraňujúcich informácií a boja proti nebezpečným dezinformáciám o víruse Rádio Okabi (OSN), ktoré vedie Veľvyslanectvo OSN v Konžskej demokratickej republike (Monusco), Zohralo dôležitú úlohu vo vzdelávaní mladých študentov. Keďže milióny detí nemohli chodiť do školy kvôli príkazom zostať doma, Rádio Okabi sa dobrovoľne prihlásilo, že túto medzeru zaplní.

V Južnom Sudáne sú hospodárske zvieratá miazgou mnohých rodín, pomáhajú pri ukladaní jedla na stôl, uspokojujú nutričné ​​potreby a vzdelávajú svoje deti.

UNMISS

V Južnom Sudáne sú hospodárske zvieratá miazgou mnohých rodín, pomáhajú pri ukladaní jedla na stôl, uspokojujú nutričné ​​potreby a vzdelávajú svoje deti.

3. Podpora miestnych živobytí

Aby zavládol mier, je potrebné podporovať komunity postihnuté konfliktom pri obnove ich živobytia. Mierové sily poskytujú odborné a kvalifikačné školenia a služby, ako aj financujú miestne komunity, aby pomohli zvýšiť príjmy na podporu ich rodín.

V Južnom Sudáne sú zdravé hospodárske zvieratá nielen symbolom spoločenského postavenia, ale aj záchranným lanom pre mnohé rodiny, pomáhajú pri ukladaní jedla na stôl, uspokojujú nutričné ​​potreby a vzdelávajú ich deti.

A Týždenná veterinárna nemocnica Dlhá tradícia v Malacca v Južnom Sudáne vďaka indickým mierovým silám s veľvyslanectvom OSN v Južnom Sudáne (UNMISS) V rokoch 2006 – 2015 a potom v roku 2018, po prestávke počas vrcholiaceho konfliktu v regióne, indické mierové jednotky poskytovali miestnym farmárom bezplatné služby v oblasti chovu dobytka a školenia, aby zabezpečili zdravie ich dobytka.

READ  V hlavnom meste Belfast - v Severnom Írsku uniesli a podpálili ďalší autobus - Správy

Veterinárne služby UNMISS zachránili životy a živobytie, zatiaľ čo iní veterinári zvieratá v Malacke neliečili.

„Pomoc ľuďom udržať si živobytie výrazne prispieva k úsiliu o budovanie mieru v tomto mladom národe,“ povedal podplukovník. Philip Varghese.

4. Rozvinúť národnú kapacitu na udržanie mieru a bezpečnosti

Mierové misie spolupracujú s hostiteľskými vládami na rozvoji a rozvoji národných spôsobilostí na udržanie bezpečnosti, práva a poriadku a účinných policajných a justičných mechanizmov.

V marci 2022 OSN v Stredoafrickej republike.Minusca), spustená funkcia „Jia Siriri ty akomonde“, („Nech vládne mier“) na severozápade krajiny.

Operácia má za cieľ znížiť vplyv nelegálnych ozbrojených skupín a dopad výbušnín prostredníctvom zvýšených hliadok a leteckého prieskumu.

Keďže mierové jednotky úzko spolupracujú s miestnymi komunitami a národnou armádou, vykonávajú hliadky s cieľom posúdiť bezpečnostnú situáciu a dozvedieť sa o obavách miestnych komunít. Počas nedávnych hliadok komunity upozornili na nedostatok zdravotníckeho materiálu a prístup do škôl.

V reakcii na to mierové jednotky poskytovali denne čistú pitnú vodu, školské potreby a športové vybavenie a bezplatnú lekársku starostlivosť, a to aj pre ženy a deti. Cesty boli zrekonštruované, aby sa zlepšili životné podmienky a dostupnosť služieb.
„Počet incidentov a útokov v oblasti za posledných pár týždňov dramaticky klesol, čo je dôkazom toho, že operácie našich jednotiek majú skutočný vplyv,“ povedal podplukovník. Abdul Aziz Otroko.

5. Podpora žien a mládeže pri budovaní trvalého mieru

Vedenie žien a mládeže je dôležité pri navrhovaní riešení, ktoré ovplyvňujú život a vedú k mieru a rozvoju. Mierové úsilie OSN podporuje zmysluplné zapojenie žien a mládeže do zabezpečenia toho, aby ich priority boli ústredným prvkom bezpečnostných a politických rozhodnutí.

Desaťročia konfliktov rozdelili komunity medzi gréckymi a tureckými Cyperčanmi. Plán podporovaný Veľvyslanectvom OSN na Cypre v roku 2021 (UNFICYP), A financované Veľvyslanectvom Holandska, ktoré pomohlo zjednotiť ženy z oboch komunít prostredníctvom stáročnej tradície: tkania.

READ  Kanada sa chystá zrušiť testovacie pravidlo tretej krajiny na COVID pre navrátilcov z Južnej Afriky

Iniciatíva žien Clotto vytvorila projekty tkáčskych stavov, ktoré umožnili gréckym a tureckým cyperským ženám rôzneho veku vymeniť si svoje znalosti v oblasti tkania.

„Spočiatku sme sa cítili ako cudzinci, ale prostredníctvom týchto dvoch spoločných spoluprác sme si uvedomili, že sme jedno a to isté,“ vysvetľuje Hande Taikon, rodáčka z tureckého Cypru. „Tým, že sa budeme stretávať a spoznávať život a zvyky toho druhého, pomaly uvoľníme cestu k mieru.“

„Zatiaľ nemám žiadne spojenie s tureckými Cyperčanmi,“ hovorí Flora Hadgiorgio, grécky cyprus. „Prvýkrát som sa dostal do kontaktu s tureckým kybridom prostredníctvom projektu Cloto. Vo veku 65 rokov. “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close