Svet

7 krajín žiada o vstup do BRICS pred summitom v roku 2024

Summit BRICS je naplánovaný na október 2024 a štyria noví členovia, Spojené arabské emiráty, Egypt, Irán a Etiópia, sa oficiálne zúčastnia stretnutia. Aliancia je teraz deväťčlennou koalíciou kvôli rozšíreniu oznámenému počas posledného summitu.

Nadchádzajúci summit BRICS 2024 sa bude konať v ruskej Kazani a jeho hostiteľom bude Vladimir Putin. Podľa správ federácia pozve na summit niekoľkých svetových lídrov z rozvojových krajín.

Prečítajte si tiež: Plánujte spustiť paru na zisk meny BRICS: Expert

Minulý rok bolo Francúzsko jedinou európskou krajinou, ktorá sa chcela zúčastniť na summite BRICS, ale Rusko a Čína jej zamietli povolenie. Obe krajiny vyjadrili obavy, že Francúzsko má v úmysle zničiť interné informácie a destabilizovať alianciu. Francúzsko však o účasť na summite BRICS 2024 nemá záujem.

BRICS: Do summitu v roku 2024 požiadalo o pripojenie 7 krajín

Lídri BRICSLídri BRICS
Zdroj: Wikipedia Commons

Len v roku 2024, pred 16. samitom, prejavilo záujem o vstup do aliancie BRICS sedem nových krajín. Vývoj naznačuje, že mnohé rozvojové krajiny vnímajú politiku BRICS ako ziskovú a jediný spôsob, ako spochybniť americký dolár.

Prečítajte si tiež: BRICS: Čína v prvom štvrťroku zaplatila 48,9 miliardy dolárov v amerických štátnych dlhopisoch

BRICS plánuje vyradiť americký dolár zo svetovej rezervnej meny a nahradiť ho miestnymi menami. Prečítajte si, koľko sektorov v USA bude ovplyvnených, ak sa BRICS zbaví dolára na obchodovanie.

Sedem krajín, ktoré sa chcú pripojiť k BRICS v roku 2024 pred 16. samitom v októbri, sú:

  1. Cameron
  2. Pakistan
  3. Srí Lanka
  4. Sýria
  5. Thajsko
  6. Venezuela
  7. Zimbabwe

Prečítajte si tiež: BRICS: India a Čína súhlasia s tým, že sa vzdajú amerického dolára na dovoz

Thajsko vyjadril svoj záujem Tento mesiac sa chce pripojiť k aliancii a byť súčasťou summitu v roku 2024. Okrem toho je Pakistan v kontakte s Ruskom a rokuje o vstupe do bloku, ale obáva sa, že India môže odmietnuť jeho žiadosť.

READ  Moja rana bola požehnaním od Boha

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close