Svet

Banské oddelenie nariaďuje FIR proti lomu Narvem | Goa News

PANAJI: Riaditeľstvo pre bane a geológiu v piatok nariadilo denníku Times of India, aby dobrovoľne podal prvú informačnú správu proti osobám zapojeným do nezákonných aktivít po správe denníka The Times of India o viac ako 30 nelegálnych lomoch lateritového kameňa v Narveme.
„Musím vás informovať (Picholim Mamlathar), že riaditeľ baní a geológie dobrovoľne prevzal správu Times of India zo 17. marca 2023 o nelegálnej ťažbe lateritu v Narveme,“ povedala zástupkyňa riaditeľa Rochelle Fernandes. .
„Mali by ste okamžite aktivovať lietajúcu jednotku, skontrolovať miesto, zabaviť stroje používané na mieste, zaregistrovať FIR a podať správu,“ povedal Fernandes.
Environmentálny aktivista Ramesh Kawas žiadal, aby štátna vláda okamžite zakročila proti 30 lomom na laterit, ktoré boli v prevádzke posledných sedem mesiacov v dedine Narvem pod volebným obvodom Mayam.
Kawas uviedol, že banské oddelenie vykonalo raziu 23. augusta 2022 a ďalšiu raziu 17. februára 2023. Napriek tomu podľa neho ilegálna ťažba prebiehala zbesilým tempom.
Kawas povedal, že polícia zaregistrovala FIR proti neznámym osobám, čo umožnilo pokračovať v nelegálnej ťažbe. Tvrdil, že do činu bol zapojený strážnik, a preto polícia nepodnikla žiadne kroky.
Kawas uviedol, že na ťažbu bolo získaných 33,44 hektárov pôdy, 3 kilometre od Narvemu po Pilikau.
Spochybnil tiež, ako bude banské oddelenie postupovať proti tým, ktorí ťažia železnú rudu bez povolenia, ak nemôžu zakročiť proti tým, ktorí sa podieľajú na nelegálnej ťažbe drobných nerastov.

READ  Putin zrušil ruský plán na útok na oceliareň Mariupol a namiesto toho sa rozhodol pre obliehanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close