Svet

Prečistiť v zdravotnej starostlivosti! Prispôsobené rozhovory o chobotnici obchodných vzťahov: Vedenie končí

Oznámil to na tlačovom briefingu. Upozornil na tzv. Obchodné chobotnice v zdravotníctve. Zástupcovia Základného odborového zväzu sestier a pôrodných asistentiek vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne listom upozornili na problémy Krajskej nemocnice v Trenčíne. Poukázali na zlé a neefektívne riadenie.

Nepoužitá technika

Podľa nich nemocnica opakovane nakupovala vybavenie, ktoré na danom oddelení nemožno použiť. Tvrdia tiež, že nemajú jasné pokyny na organizáciu práce v nemocnici počas druhej vlny pandémie COVID-19 a poukazujú na nedostatok zamestnancov na oddeleniach a klinikách Fakultnej nemocnice v Trenčíne, čo je v rozpore s dekrétom o ministerstvo zdravotníctva.

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Osobné spojenie

Krajčí tiež upozornil na personálne a ekonomické súvislosti NTS a Fakultnej nemocnice v Trenčíne s niekoľkými obchodnými spoločnosťami, ako aj na zvýšenie ich finančného obratu. Trenčiansku nemocnicu dočasne spravuje Tomáš Janík od piatka 21. augusta.

Prečistiť v zdravotnej starostlivosti!  Krajčí

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Podľa Krajčího by sa nemocnica mala viesť k pravidelnému výberovému konaniu po dobu maximálne šiestich mesiacov. Podľa Janíka chce stabilizovať personál nemocnice, ako aj audit zmlúv. Zároveň ubezpečil, že nemá väzby na miestnych oligarchov ani na lekárov alebo iných pracovníkov v nemocnici.

Prečistiť v zdravotnej starostlivosti!  Krajčí

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Prečistiť v zdravotnej starostlivosti!  Krajčí

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

READ  Ukrajinský prezident Zelenskyj podporuje demonštrantov v Gruzínsku v boji za „demokratické víťazstvo“ - Transcontinental Times

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close