Svet

V Londýne je nepríjemný omigrantský denný rekord: od vypuknutia epidémie nie je toľko prípadov.

V Londýne ich za posledných sedem dní potvrdili viac ako 65-tisíc. Nové prípady koronavírusu boli hlásené v 26 418 prípadoch za posledných 24 hodín, čo je najvyšší počet od vypuknutia epidémie.

Závažná udalosť je definovaná ako udalosť s rôznymi vážnymi následkami, ktorá si vyžaduje špeciálne konanie. Účelom zverejnenia tohto scenára je pomôcť úradom spolupracovať na znížení prerušenia služieb v meste.

Khan oznámil stav veľkého incidentu 8. januára počas predchádzajúcej vlny vírusu, ale objednávku zrušil o mesiac neskôr, keď počet chorôb klesol.

„Nárast variácií omigranov v našom hlavnom meste je predmetom veľkého znepokojenia a opätovne hlásime veľký incident týkajúci sa COVID-19 v našom meste,“ povedal Khan.

„Je pravda, že hlavné londýnske agentúry úzko spolupracujú, aby znížili dopad na naše mesto, vrátane pomoci pri ochrane dôležitého očkovacieho programu,“ dodal.

V Spojenom kráľovstve bol tri dni po sebe hlásený veľký počet prípadov koronavírusu, čo viedlo k zavedeniu nových pravidiel a oznámeniu ďalšej plánovanej izolácie.

READ  Rusko a Putin sa dohodli na zásadnej prestavbe Ukrajiny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close