Svet

Buďte odolní, hovoria odborníci podnikateľkám

Ženy podnikateľky v okrese Kabale boli vyzývané, aby boli odhodlané zaznamenať solídny úspech.

Obchodná školiteľka v okrese Kabale, pani Fausta Kiomukama, uviedla pripomienky počas dvojdňového školiaceho workshopu pre podnikateľky, ktorý zorganizovali Nation Media Group-Uganda (NMG-U), dfcu Bank, Uganda Airlines a Uganda Investment Authority v rámci Rising Women 2023. . projektu.

Šiesty ročník programu Rising Women 2023 bol spustený 9. augusta: v rámci témy „Taking Your Business Forward“ s cieľom uznať, osláviť a podporiť kultúru mentorstva medzi ženami v biznise.

„Musíte prijať technologický vývoj, najmä používanie mobilných telefónov na zlepšenie svojho podnikania. Starostlivo si vyberajte podnikateľské subjekty a partnerov, rešpektujte svoje obchodné priestory a pracujte ako tím okrem zamerania sa na kvalitné produkty. Ak chcete uspieť vo svojich podnikoch, musíte ukázať odolnosť,“ povedal. Pani Kiomukama povedala v utorok.

Požiadala tiež ženy podnikateľky, aby sa pripojili k platformám sociálnych médií, ktoré pridávajú hodnotu ich podnikaniu namiesto ohovárania.
Iná odborníčka na podnikanie v Kabale, pani Irene Mbaruka, požiadala podnikateľov, aby sa zaregistrovali na Úrade registračnej služby v Ugande, aby sa predišlo narušeniam.

„Musíte sa zamerať na narušenie vášho podnikania skôr, ako to naruší vás. To povedie k rastu vášho podnikania. To vám umožní konkurovať ostatným v dôsledku súčasného technologického vývoja na globálnom trhu. Tí, ktorí sa podieľajú na pridávaní hodnoty, investujú do získania ďalšie zručnosti, ako zatraktívniť vaše produkty pre potenciálnych kupcov,“ povedal.

Dodala: „Najlepší pisateľ obchodných návrhov vyhrá peňažnú odmenu 15 miliónov, druhý 10 miliónov Shs a tretí 5 miliónov Shs. 10 žien s najlepšími obchodnými návrhmi bude letecky prepravených do Nairobi v Keni na ďalšie obchodné mentorstvo.“

Pán Justice Nuwagira, riaditeľ pobočky dfcu, Kabale povedal: „V dfcu Bank sme zaviedli bankové účty Sukuma, ktoré sú vhodné pre podnikateľskú komunitu. Navštívte nás, pretože používanie tohto účtu má mnoho výhod. S týmto účtom vám môžeme poskytnúť šekovú knižku, ktorej šekové lístky môžete použiť ako záruku, ak si chcete požičať tovar od svojich dodávateľov, povedal pán Nuwagira.

Manažérka pre ženy v podnikaní a špeciálnych programov v dfcu Bank, pani Ruth Asasira, povedala, že školili podnikateľky v rôznych okresoch, ako si udržať a rozvíjať svoje zručnosti a podnikanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close