Svet

Počasie v USA Silné zimné búrky zabili 50 ľudí, zatvorili školy, v USA výpadok prúdu

Niektoré časti krajiny čelia tento víkend brutálnejším podmienkam. (súbor)

Washington:

Minulý týždeň zasiahli USA neutíchajúce búrky, ktoré viedli k najmenej 50 úmrtiam spôsobeným počasím, informovali v piatok predstavitelia a americké médiá, keď sa veľké časti krajiny pripravili na nové zimné plagáty.

Nízke teploty, fujavice a husté sneženie spôsobili smrteľné nehody na zradných cestách, leteckú dopravu, zatvorené školy a tisíce ľudí zostali bez elektriny, pričom milióny Američanov podľa nových varovaní pred počasím.

V Tennessee ministerstvo zdravotníctva juhovýchodného štátu potvrdilo 14 úmrtí súvisiacich s počasím, zatiaľ čo päť žien, ktoré sa vracali domov z púte do Mekky, zomrelo v utorok pri zrážke s ťahačom na diaľnici v Pensylvánii, uviedla polícia.

Guvernér Andy Beshear v piatok vo vyhlásení uviedol, že v Kentucky došlo k piatim úmrtiam spôsobeným počasím, zatiaľ čo v Oregone zabil elektrický prúd troch ľudí po tom, čo na ich zaparkované auto počas stredajšej snehovej fujavice spadlo elektrické vedenie pod napätím, informovali hasiči z Portlandu.

Podľa monitorovacej webovej stránky Poweroutage.us v dôsledku búrky zostalo v piatok večer bez prúdu 75 000 zákazníkov v Oregone a guvernér štátu vyhlásil stav núdze.

Úmrtia boli hlásené aj v Illinois, Kansase, New Hampshire, New Yorku, Wisconsine a štáte Washington, kde údajne päť ľudí podľahlo vystaveniu, informovali miestne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov Seattlu.

Blizzardové podmienky zasiahli veľkú časť krajiny vrátane severozápadného Pacifiku, Skalistých hôr a častí Nového Anglicka – najmä časti západného New Yorku, kde v blízkosti Buffala napadlo za päť dní približne 75 palcov (1,9 metra) snehu, uviedli meteorológovia. týždeň.

Chladnejšie teploty sa rozšírili aj hlboko na juh Ameriky, do regiónu, ktorý nie je zvyknutý na takéto zimné počasie.

READ  Kamala Harris cestuje po Afrike: Môže Amerika vylákať ofenzívu kontinentu z Číny?

Niektoré časti krajiny čelia tento víkend brutálnejším podmienkam.

„Ďalší arktický výbuch prinesie nízke teploty a nebezpečné ochladenie vetrom do nížin a údolia Mississippi na východ Spojených štátov,“ uviedla vo svojom najnovšom piatkovom varovaní Národná meteorologická služba.

Podľa webovej stránky Flightaware.com bolo v piatok zrušených viac ako 1 100 letov v USA a 8 000 meškajúcich letov tiež utrpelo značné neúspechy.

(Okrem nadpisu tento príbeh neupravoval personál NDTV a bol publikovaný zo syndikovaného kanála.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close