Svet

Zo žien urobil otrokyne a spôsobil muky! Teraz je Keith Reinere v base už 120 rokov

Rozsudok padol na konci dlhého procesu a šesťdesiatročná Raniere ho počula so stoickým pokojom. Predtým v nesúvislej záverečnej reči vyhlásil za nevinného. Niektoré zo svojich obetí, sexuálne otrokyne, nazval „klamármi“, napriek tomu sa ospravedlnil za bolesť, ktorú spôsobil.

Sudca Nicholas Garaufis zdôraznil, že Ranierove zločiny boli „kruté, zvrátené a mimoriadne závažné“.

Raniere vytvoril spoločnosť NXIVM (číta Nexium), do ktorej prilákal ženy pod zámienkou cvičení na zdokonalenie sa. Podľa vyšetrovateľov však cvičenia pozostávali hlavne zo sexuálneho styku s Ranierom, ktorý bol jediným mužom v sekte.

Zdroj: Wikipedia

Prilákal sa aj okruh bohatých a slávnych nasledovníkov, píše agentúra AFP.

Pätnásť Ranierových obetí, väčšinou žien, v utorok podrobne opísalo sexuálne a psychologické týranie, ktorého sa Raniere dopustila po celé desaťročia – znásilnenie, pedofília a nútené väzenie. Proti nemu sa vyslovili aj štyria členovia rodiny, ktorú zničil.

“Bol som dieťa,” uviedla obeť Camila, ktorú Raniere začal znásilňovať ako tínedžer v roku 2005. „Mal som 15, on má 45,“ dodala.

Reneni so svojimi otrokyňami

Zdroj: Wikipedia

V utorok proti nemu vystúpila Camilina sestra Daniela, ktorú Raniere takisto sexuálne zneužíval, rovnako ako jej brat Adrian a jej matka Adrianna.

Dvaja členovia ich rodiny, sestra a otec Camilla, sú stále verní Ranierovi.

Rozsudok nasledoval po vyšetrovaní Raniera a jeho komplicov v sekte DOS, ktorá existovala v rámci organizácie NXIVM so sídlom v Albany v New Yorku. Organizácia sa prezentovala ako revolučná spoločnosť, ktorá svojim nasledovníkom môže pomôcť prekonať ich osobné problémy a stať sa lepším človekom. Skrývalo však tajomstvo – spomínanú sektu zvanú DOS (Promise). Ženy v ňom sa nazývali „otrokyne“.

Bronfman ju získal v septembri

Zdroj: SITA / AP

Záujemcovia o zlepšovacie cvičenia najskôr podpísali zmluvu na päťdňový kurz za 5 000 dolárov, ale časť z nich potom Raniere sexuálne a sexuálne zneužila.

READ  Navaľnyj pre Bild: Bývalý nemecký kancelár chráni vrahov a vypláca mu Putina

V roku 2018 bol zatknutý v Mexiku.

V prípade obvinili ďalších päť ľudí a všetci sa priznali. Americká herečka narodená v Nemecku Allison Macková, známa z úlohy v seriáli Smallville, sa priznala k dvom obvineniam z vydierania.

Jeden z Ranierovej Indie

Zdroj: SITA / AP

Minulý mesiac bola Clare Bronfmanová, dedička kanadskej spoločnosti na výrobu alkoholických nápojov Seagram, odsúdená na viac ako šesť rokov väzenia (41). Na financovanie sekty použila viac ako 100 miliónov dolárov v celkovom objeme 2,6 miliárd dolárov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close