Svet

4 Úplné štipendiá vo Švédsku pre zahraničných študentov

Švédske vzdelávanie sa nepodobá žiadnemu inému a ak hľadáte štipendiá pre zahraničných študentov vo Švédsku, máte šťastie. Okrem polárnych svetiel a pôsobivých pohorí ponúka Švédsko študentom to najlepšie z oboch svetov – kvalitné vzdelanie v inštitúciách svetovej triedy za dostupné ceny.

Švédsko je domovom zahraničných študentov z celého sveta. V roku 2011 švédska vláda zaviedla školné pre zahraničných študentov. Napriek tejto zmene sa odhaduje, že počet prichádzajúcich študentov do roku 2023 vzrastie na 10 000.

Čím je Švédsko, že priťahuje toľko študentov k svojim brehom? Zistila to správa poradenskej spoločnosti WSP z júla 2022 Dotáciu v rokoch 2020-21 dostalo 12 % študentov, ktorí platia školné Švédsko im hradí školné v plnej výške. Spolupráca „Lesknúce sa vodné cesty, kvitnúce parky“ a skvelý nočný život a čaká vás dobrodružstvo na celý život.

Tu sú štyri plné štipendiá vo Švédsku pre zahraničných študentov:

Švédska vláda ponúka silnú finančnú podporu zahraničným študentom, ktorí chcú pokračovať vo vysokoškolskom vzdelávaní v krajine. Zdroj: Jonathan Nackstrand/AFP

Štipendium Švédskeho inštitútu pre globálnych profesionálov

Financované švédskym ministerstvom zahraničných vecí Štipendium Švédskeho inštitútu (SI) pre globálnych profesionálov Jedno z najpopulárnejších štipendií vo Švédsku pre zahraničných študentov. Poskytuje nielen úplné pokrytie školného, ​​ale aj mesačné štipendium vo výške 11 000 švédskych korún (1 037,26 USD) na vaše životné náklady počas celého obdobia štúdia vášho denného magisterského programu.

Tieto plne financované štipendiá sú ponúkané na rôznych univerzitách po celom Švédsku. Od uchádzačov sa očakáva, že budú vybraní, aby mali jasnú predstavu o tom, ako môže ich vzdelanie prispieť k tJe ním Agenda 2030 Organizácie Spojených národov pre trvalo udržateľný rozvoj v ich vlastných krajinách a regiónoch. S viac ako 700 magisterskými programami ponúkanými v angličtine na švédskych univerzitách zistite, ktoré oprávnené magisterské programy ponúkajú tieto štipendiá Tu.

READ  Pakistanská rozviedka bola skutočným úspechom návratu Talibanu

A čo viac, existuje veľa krajín, v ktorých majú kandidáti vysokú prioritu, ak majú pracovné skúsenosti relevantné pre ich príslušné oblasti. Kliknite na Tu Uč sa viac.

Študijné štipendium Adlerburt

The Študijné štipendium Adlerburt Univerzitné ocenenie udeľované študentom prvého ročníka postgraduálneho štúdia Technická univerzita v Chalmers. Ocenení dostanú úplné odpustenie školného financované nadáciou Adlerburt Foundation. Univerzita ponúka širokú škálu postgraduálnych kurzov 13 oddelenívrátane architektúry a stavebného inžinierstva, matematických vied, technologického manažmentu a ekonómie.

Štipendium pokrýva 100% školné pre váš dvojročný postgraduálny program. Študentom, ktorí sú občanmi, však bude v roku 2023 udelených len päť štipendií Jedna z týchto krajín.

Naučiť sa viac o Technická univerzita v Chalmers.

Globálne štipendium Univerzity Lund

Globálne štipendium Univerzity Lund Výberové štipendiá a štipendiá založené na zásluhách vo Švédsku sa udeľujú študentom s vysokými výsledkami z krajín mimo EÚ/EHP. Je založený skôr na zásluhách ako na potrebách, čo znamená, že proces podávania žiadostí nezohľadňuje vaše finančné zázemie.

Je dôležité poznamenať, že percento štipendia závisí od rozpočtu programu alebo fakulty. Nezaručuje úplné odpustenie školného. Životné náklady nie sú zahrnuté v tomto štipendiu, takže ocenení môžu financovať svoje životné náklady počas celého obdobia štúdia v krajine. Naučiť sa viac o Tu sú životné náklady vo Švédsku.

Aby boli uchádzači vybraní, musia preukázať silnú túžbu študovať na univerzite v Lunde a musia byť vybraní pre program, ktorý si vybrali ako svoju prvú voľbu v inštitúcii.

Globálne štipendium Univerzity Karlstad

The Globálne štipendium Univerzity Karlstad Čiastočné (25 %, 50 %, 75 %) alebo úplné pokrytie školného. Životné náklady sa nepreplácajú. Ocenení budú informovaní o výške ich štipendia po výbere.

Upozorňujeme, že žiadatelia z 12 krajín sa nemôžu prihlásiť: Bangladéš, Bolívia, Burkina Faso, Kambodža, Etiópia, Keňa, Mali, Mozambik, Rwanda, Tanzánia, Uganda a Zambia. Namiesto toho by mali požiadať o študijný grant Švédskeho inštitútu.

READ  Soul zintenzívňuje dezinfekciu verejnej dopravy, keďže v Južnej Kórei pribúdajú ploštice

Plánujete študovať vo Švédsku? Tu je to, čo potrebujete vedieť predtým, ako pôjdete.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close