Svet

Vedci pomocou dronov vykladajú dážď uprostred púšte

Spojené arabské emiráty (SAE) sú jednou z najsuchších a najhorúcejších krajín planéty, kde môžu teplomery dosiahnuť 50 ° C. Výsledkom bolo do istej miery zmiernenie nedostatku zrážok, nárast Zmena podnebia, Krajina implementovala nový systém Spôsobuje dážď, Používanie dronov navrhnutých a vyrobených vo Veľkej Británii.

Patrí sem elektrický náboj emitovaný v oblaku, Ak sa oblakom „zatrasú“, mali by spolu padať ako dážď. Vyrába sa to zmenou rovnováhy kladných a záporných nábojov a je to známe Výsev oblakov.

Technológia, zodpovedná Národná meteorologická služba (NCM) v krajine, Je v prevádzke od roku 2017 To predstavuje investíciu vo výške viac ako 15 miliónov USD. Podľa správ miestnych médií bola iniciatíva spustená tento víkend, pretože pršalo.

Vedie výskum University of Reading A to University of Bath (Spojene kralovstvo). Morton Ambum„Pri práci na projekte poznamenal, že je dostatok oblakov na vytvorenie priaznivých podmienok pre dažde v SAE. „Keď sa kvapky spoja dosť, padajú ako dážď,“ vysvetlil.

Nedostatok vody je jedným z najväčších problémov, ktorým ľudstvo čelí. A zmena podnebia vytvára väčšiu neistotu Okolo dažďa. „V tých častiach sveta, ktoré skutočne bojujú za vodu, sú projekty na zachytávanie dažďovej vody veľmi dôležité a existuje 50 krajín, ktoré stanovili plány na zachytávanie dažďovej vody,“ uviedla vedkyňa Kerry Nicole, ktorá je súčasťou výskumu.

Môže sa táto nová technológia skutočne skončiť? Mega sucho postihujúce krajinu? Ral C ர்ட rdoba, klimatický analytik Univerzita v Santiagu, Je skeptický voči systému, ktorý sa implementuje v Spojených arabských emirátoch. „Bohužiaľ proti suchu neexistujú nijaké kúzelné guľky ani žiadne techniky, ktoré by sa ukázali byť rovnako nákladovo efektívne ako dážď.“

Skupina pre technický a vedecký výskum. Poďakovanie: University of Reading

Technológia mrakového výsevu existuje od druhej polovice minulého storočia „a používa sa na zvýšenie zrážok v púštnych oblastiach a / alebo Trpí suchom. Je založená na uvoľňovaní tuhých častíc (bežne používaný jodid strieborný) do atmosféry (lietadlami alebo dronmi) v nádeji, že bude pôsobiť ako kondenzátorové jadro a Pomáha stláčať vlhkosť zo vzduchu do oblakov. Hlavným problémom pri technike práce je potreba vlhkosti„Čo je veľmi málo v púšťach alebo oblastiach zasiahnutých veľkým suchom,“ vysvetľuje Cortero.

READ  Katar posiela správy o teroristických skupinách stovky miliónov dolárov

K tejto konkrétnej udalosti uviedol: „Dážď zaznamenaný v Spojených arabských emirátoch bol predpovedaný skôr. Mrakov, ktoré ich tvorili, bolo veľa a je ťažké si predstaviť, že boli vyrobené, pretože oblaky osadili niekoľkými dronmi. ““, Hovorí Usakov klimatický analytik.

Podľa Cortera iba to Komplexnej obchodnej dotlače Zdiskreditovaná technika používaná v minulosti ako liek pre ľudí, ktorí túžia po dlhodobom suchu. „Myslieť si, že toto je Riešenie sucha Dá sa to myslieť tak, že epidémiu vyriešili dezinfekčné bane (ktoré v našich mestách pred rokom pribúdali). “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close