Svet

Predstavte si, keby rakety Gazy pristáli vo Washingtone, nie v Izraeli

Brigádny generálny hovorca IDF. Hidai Zilberman v nedeľu odklonil kritiku vojenských operácií v pásme Gazy, najmä bombových atentátov. Budova s ​​mediálnymi kanceláriami V sobotu.

„Chcem vidieť, čo sa stane, keď vystrelí raketa vo Washingtone. Na otázku o štrajku v budove, ktorú vlastnia kancelárie Associated Press a Al Jazeera v Gaze, vrhajú salvy na civilistov.“ Sme uprostred operácie. . Ak si myslíte, že sa Hamas a PIJ môžu skrývať za médiá, ich budovy nie sú ničím, za čím by sa mohli skrývať. “

IDF uviedol, že v budove sa nachádzali vojenské spravodajské kancelárie Hamasu a ďalšie úrady patriace palestínskemu islamskému džihádu. IDF odmietla žiadosti o zverejnenie dôkazov, že Hamas využíva kancelársku budovu na teroristické aktivity.

Medzitým v nedeľu večer zaútočilo izraelské letectvo na dom vodcu Hamasu Yahya Sinwara a jeho brata palestínskymi teroristickými skupinami v pásme Gazy.

V nedeľu zahynulo pri štrajkoch IDF v Gaze 26 Kazachov, čo je celkovo 174 od začiatku expanzie minulý týždeň. Bolo vystrelených asi 2 900 rakiet Od začiatku operácie, ktorú armáda označila za „strážcov múrov“, smerom na Izrael z pásma Gazy, padlo do oblasti 450 ľudí. Železný dóm zachytil asi 1150 rakiet.

IDF vo svojom vyhlásení uviedol, že domy Sinwara a jeho brata Mohammeda, ktorý má na starosti logistiku a ľudské zdroje Hamasu, „pôsobia ako významná teroristická infraštruktúra“. IAF podnikla nálety aj na niekoľko domov. Sama Sarak, vedúci plánovania a rozvoja v politickom úrade Hamasu, rezidencia Youssefa Abel-Wahhaba, veliteľa práporu Hamet Zetown v Gaze, a domy Ahmeda Hamala, vysokého dôstojníka vojenskej spravodajskej služby Hamasu. V Supra del Aloha, šejk Amotan a v Gaze a v dome úradníka Hamasu boli napadnuté desiatky zbrojárskych tovární a skladov. Armáda uviedla, že základne sa nachádzali v domovoch námorných a vzdušných agentov Hamasu, protitankových skupín a útočných kybernetických jednotiek.

IAF podnikla nálety aj na niekoľko domov, vrátane veliteľa práporu v oblasti Jayton. Cez pásmo boli napadnuté desiatky miest na výrobu a skladovanie zbraní, vrátane 11 z nich Khan Younis a Sujaya. IDF uviedla, že Sujaya a Khan Younis boli správne napadnutí pri streľbe z rakiet na Izrael.

IDF uviedla, že za posledných 24 hodín bolo cez obkľúčenú pobrežnú oblasť napadnutých viac ako 90 cieľov patriacich Hamasu a PIJ.

Armáda podnikla útoky „fázy B“ proti metrám Hamasu v severozápadnom a strednom pásme Gazy desiatkami tisíc lietadiel a 100 presných zbraní.

Podľa hovorcu IDF brigádneho generála. Hiday Zilberman, Hamas minul na vybudovanie tohto strategického majetku milióny dolárov.

„Stojí to 500 dolárov za meter tunela a pol milióna dolárov za kilometer,“ uviedol. „Vieš si predstaviť, čo ešte mohli minúť.“

Zilberman uviedol, že armáda bude v nadchádzajúcich dňoch pokračovať v útoku na túto organizáciu, ako aj na raketové rakety s niekoľkými hlavami používané teroristickými skupinami na dodávku salvy do Izraela.

Tieto rakety majú dostrel IDF 40 – 45, pričom každú sekundu je možné vystreliť štyri až deväť rakiet stredného a dlhého doletu.

Zilberman uviedol, že keď IAF začala zachytávať tieto rakety za posledných 36 hodín, izraelská verejnosť z nej na chvíľu neuvidí účinok. Od soboty večer do nedele rána vystrelilo na Izrael 130 rakiet. „Asi polovica (55 rakiet) vystrelila do stredného Izraela cez noc a tisíce z nich poslali do ďalších miest v Tel Avive a v regióne Kushdon. Sirény sa aktivovali aj v južných mestách Beeršeba, Západný breh Jordánu a časti Negevu.

Hamas vystrelil do Izraela cez noc 55 rakiet a tisíce z nich poslal k pobytu v niekoľkých mestách v oblasti Tel Avivu a Kushdanu. Sirény sa aktivovali aj v južných mestách Beeršeba, Západný breh Jordánu a časti Negevu.

Aj keď pri úteku do bombových táborov utrpelo zranenia 10 ľudí, nedošlo k žiadnym zraneniam v dôsledku priameho zásahu alebo malého poklesu hrádze v sobotu večer.

Očakávajúc, že ​​boje budú pokračovať ešte niekoľko dní, Schilberman varoval izraelských civilistov, aby pokračovali v hľadaní útočiska, keď budú aktivované raketové sirény.

READ  Medzi republikánmi je vyhlásená vojna

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close