Svet

Premiér Matovič rýchlo stráca dôveru voličov: Odborníci odhalili, čo môže byť za tým

Zatiaľ čo Matovič bol stále v Smieť podľa tej istej agentúry dosiahol takmer 50% dôveru verejnosti, dnes situácia sa dramaticky zmenila. Dnes premiérovi dôveruje 32-percent respondentov a až 66 neverí premiérovi.

Zdroj: reprofoto tvnoviny.sk


V rebríčku dôveryhodnosti kraľuje predsedníčka ANKETY Čaputová, predseda vlády sa nedostal ani do prvej trojky


Je to karma, myslí si Štefančík

Podľa politológa Radoslava Štefančíka je to dôsledok jeho práce ako hlavy štátu. „Je to výsledok jeho niekoľkomesačného pôsobenia vo funkcii predsedu vlády. Ako opozičný politik bez zodpovednosti v rukách mohol čelne búšiť do politických nepriateľov a dokonca aj do priateľov. Kedykoľvek to bolo možné, niekoho do seba kopol. Teraz sa mu to vracia.“ ako bumerang. Raz darmo, karma funguje aj pre neho, “ myslí si odborník.

Dobré načasovanie, zlý koniec

Štefančík upozorňuje na skutočnosť, že kampaň OĽaNO vyšla pred voľbami, ale premiérova komunikácia ťahá aj preferencie smerom nadol. „Igor Matovič a jeho strana v každom prípade pred voľbami vyleteli veľmi rýchlo, hoci boli mesiace v predvolebných prieskumoch na jednocifernej úrovni. Verili, že Matovič môže niečo zmeniť. Dnes prežívajú veľké sklamanie, možno dokonca frustrácia. Áno, polícia si robí svoju prácu, ale ľudia očakávali zmenu politickej kultúry. A aká je realita? Raz kňučal, inokedy vulgárny predseda vlády, bez jasnej vízie: „Naši ľudia v úradoch verejnej správy“, podvody s diplomami, peniazmi od manželky, o ktorých on sám vôbec netuší, rozhodovanie o miliardách za dverami, závoj áno, ale iba v prípade, že Matovič nebude na svadbu pozvaný, infantilná komunikácia cez sociálne siete “a mohli by sme pokračovať takto do rána, “ pripomína Štefančík.

Komunikácia nie je na mieste a dá sa jej pomstiť

Podľa iného politológa Michala Cirnera bol volebný výsledok Igora Matoviča a jeho hnutia OĽaNO prekvapením. „Len pár mesiacov pred voľbami hnutie oscilovalo v predvolebných prieskumoch blízko päťpercentného parlamentného hlasovania.“ uvádza Cirner.

„OĽaNO, volebná kampaň skrátka vyšla, Matovič sa dokázal dostať do súčasného vkusu voličov a slúžil im, čo chceli – sľuby, že sa obrátia proti korupcii, atď. Všetky okolnosti (vrátane zle nastavených volebných kampaní konkurenčných strán) vrátane ho v karátových scénach vie, že potenciál OĽANO je niekde okolo 8 – 10% voličov a z tohto pohľadu sú dnešné pohybové preferencie a dôveryhodnosť Igora Matoviča úspechom. roky, ““ Uzavrel Cirner.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close