Svet

Somálsko má dnes uložiť svoju ratifikačnú listinu dohody o pristúpení k EAC

Napísané na . Publikované v tlačovej správe

Somálsko má dnes uložiť svoju ratifikačnú listinu zmluvy o pristúpení k EAC

Sídlo Východoafrickej komunity, Arusha, Tanzánia, 4Th Marec 2024: Somálska federatívna republika dnes ráno uloží svoju ratifikačnú listinu Dohody o pristúpení u generálneho tajomníka EAC.Th partnerský štát.


Panel na vysokej úrovni na čele s ministrom obchodu a priemyslu Somálska, Hon. Jibril Abdirashid Haji Abdi má uložiť listinu u generálneho tajomníka EAC v Arushe v Tanzánii. (Dr) Peter Matuki, v centrále EAC.

Dohodu o pristúpení podpísali prezident Somálska šejk Hassan Mohammed a JE Salva Kiir Mayardit, predseda summitu EAC, a JE Salva Kiir Mayardit, prezident Republiky Južný Sudán, v Entebbe v Ugande 15.Th December 2023. Ugandský prezident Yoweri Kakuta Museveni bol svedkom slávnostného podpisu.

V súlade s prijímacím postupom EAC pre nových členov sa očakáva, že Dr. Matuki vyhlási Somálsku federatívnu republiku za nového člena komunity.

Generálny tajomník písomne ​​oznámi Somálsku, že nový člen uložil listinu o ratifikácii zmluvy o pristúpení a plnom členstve v Spoločenstve. [Article 153(1) of the EAC Treaty].

Generálny tajomník uloží dohodu o pristúpení v Africkej únii a Organizácii Spojených národov, v ktorej vyjadrí záväzok nových členov dodržiavať túto dohodu. [Article 153(2) of the Treaty].

Ďalšími siedmimi (7) partnerskými krajinami sú Burundská republika, Konžská demokratická republika, Keňa, Rwandská republika, Juhosudánska republika, Ugandská republika a Tanzánijská zjednotená republika.

Kliknite na virtuálny odkaz na dnešnú historickú udalosť: Odkaz na virtuálne tímy

Pre viac informácií kontaktujte:

Šimon Peter Owaka
Senior Public Relations OfficerOddelenie podnikovej komunikácie a verejných záležitostíSekretariát EACArusha, TanzániaTelefón: +255 768 552087Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie musí byť povolený JavaScript.

READ  Top 10 najvýkonnejších afrických pasov v roku 2024

O Sekretariáte Východoafrického spoločenstva:

Východoafrické spoločenstvo (EAC) je regionálna medzivládna organizácia siedmich (7) partnerských krajín zahŕňajúcich Burundskú republiku, Konžskú demokratickú republiku, Kenskú republiku, Rwandskú republiku, Juhosudánsku republiku, z Zjednotená republika Uganda a Tanzánia so sídlom v Arushe v Tanzánii. Somálska federatívna republika sa po vstupe do tábora EAC na Summite hláv štátov EAC 24.Th november 2023.

EAC je sekretariát Certifikácia ISO 9001: 2015

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close