Kazachstan a Francúzsko udržujú olympijské nádeje pri živote

Dánsko a Nórsko sa pripravujú na škandinávske zúčtovanie

Zápas dňa bolo najlepšie nechať na koniec Dánsko Konalo sa v Aalborgu v Japonsku. Japonsko ohromilo hostí, keď Nakajima Teruto na začiatku prelomil patovú situáciu a Dánsko otočilo a ujalo sa vedenia 2:1 v prvej tretine.

Japonsko zostalo odhodlané a opäť si našlo cestu k zdeseniu Dánov, ktorí sa v záverečných fázach snažili získať späť svoju výhodu, no nedokázali preraziť tvrdú japonskú obranu.

O víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie, do konca zostávalo 44 sekúnd. Lars Eller Pittsburgh Penguins sa ponáhľajú vystreliť puk od brankára Narisawu Yudu. Podarilo sa im to náročne, ale Dánsko sa udržalo pevne vo finále s piatimi bodmi proti susednému Nórsku.

Skôr v piatok (30. augusta) Nórsko Po pôsobivej výhre 6:2 nad Veľkou Britániou sa dostali na pole position a získali dvojnásobok bodov na turnaji.

Briti si neporadili s nemilosrdnými Nórmi, ktorí strelili päť gólov bez odpovede, vrátane nahrávky Patricka Thoresena. Dva góly od Josha Wallera a Bena Daviesa vyniesli GB niečo z hry, ale následný zásah Kena Andreho Olympeho ukončil dynamiku a priniesol Nórsku životne dôležitý výsledok.