šport

Body, na ktoré si treba dať pozor v kvalifikáciách Euro 2024

PARÍŽ – Cesta do Nemecka sa tento týždeň obnoví, keď sa kvalifikácia na Euro 2024 obnoví v kľúčových zápasoch pre ťažké váhy kontinentu.

Tu je niekoľko zaujímavostí z dvoch kôl zápasov počas šiestich dní od 7. do 12. septembra.

Nový tréner Talianska

Úradujúci majstri Európy Taliansko majú po rezignácii Roberta Manciniho nového trénera, nahradil ho Luciano Spalletti.

Mancini odstúpil v polovici augusta s tým, že jeho rozhodnutie nie je „nič“ s možným prestupom do Saudskej Arábie. O dva týždne neskôr bol vymenovaný za nového trénera Saudskej Arábie so štvorročnou zmluvou.

Spalletti, ktorý opustil Neapol po zisku titulu Serie A v minulej sezóne, preberá tretie miesto v kvalifikácii C-skupiny s tromi bodmi z dvoch zápasov.

Taliansko cestuje v sobotu do Skopje, aby sa stretlo so Severným Macedónskom, ktoré ho vyradilo z play-off kvalifikácie MS 2022. Následne hostí Ukrajinu v rozhodujúcom súboji v Miláne.

Tlak na trénera Španielska

Tréner Španielska Luis de la Fuente dúfa, že sa mu vráti sústredenie na futbal po tom, čo čelil kritike a ospravedlnil sa za chválu za kontroverzný prejav prezidenta konfederácie krajiny Luisa Rubialesa v auguste.

Rubiales vyvolal celosvetové pobúrenie, keď násilne pobozkal Jenny Hermoso po tom, čo Španielsko porazilo Anglicko vo finále Svetového pohára žien v Sydney 20. augusta.

Ďalší hnev vyvolala štipľavým prejavom na mimoriadnom stretnutí, na ktorom odmietla rezignovať napriek narastajúcemu tlaku, namiesto toho sa postavila proti „falošnému feminizmu“, ktorý de la Fuente chválil.

La Roja začala kvalifikáciu na Euro koktavým spôsobom a v marci prehrala so Škótskom. V júni však vyhrali Ligu národov UEFA, keď vo finále porazili Chorvátsko na penalty.

Teraz sa očakáva, že porazia Gruzínsko v Tbilisi a Cyprus v Granade a De La Fuente predstavil 16-ročnú barcelonskú hviezdu Lamin Yamal.

READ  Svetová tenisová prehliadka IDF - zaokrúhlenie CW09

Silná skupina so sídlom v Saudskej Arábii

Prestup do Saudi Pro League neovplyvnil medzinárodné vyhliadky európskych hviezd.

Cristiano Ronaldo je naďalej povolaný Portugalskom vo veku 38 rokov a v januári sa pripojil k Al-Nasr. V najnovšom portugalskom kádri Roberta Martineza ho dopĺňajú dvaja noví hráči do saudskoarabskej ligy Ruben Neves a Odavio.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close