šport

Montreal Canadiens môže mať dobré zastúpenie na majstrovstvách sveta juniorov

Skorá predpoveď súpisky pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta juniorov v roku 2023 ukazuje, že Montreal Canadiens bude mať tentokrát dobré zastúpenie.

Nadchádzajúce turnaje v Halifaxe a Monctone počas tejto sviatočnej sezóny by mohli byť pre kanadských fanúšikov nevyhnutným hokejom, pretože by sa na nich mohlo zúčastniť deväť hráčov s legitímnou šancou dostať sa na vrchol svojich národných tímov.

Tu je pohľad na niektorých prvých favoritov, ktorí budú súťažiť na Svetových junioroch v decembri:

Kanada

Hokejová Kanada bude mať niekoľko možností, keď si Montreal Canadiens zostavia súpisku. Navrátilec Joshua Roy Na ročníku 2022 Team Canada v Edmontone tento rok v lete zohral Cole veľkú úlohu pri pomoci k medaile, najmä počas medailových kôl. Bude zámkom, aby sa klub dostal hneď od začiatku a môže mať na drese list, keď bude všetko povedané a urobené.

Riley Kidney zostáva otáznikom pred stretnutím, keďže bol 14. nasadeným tímom Kanady a na turnaji nevidel veľa akcie. Vzhľadom na to, že do klubu sa pravdepodobne v roku 2022 pridajú aj 1. kolo ako Matthew Savoy, Morgan Keiki a Shane Wright, nehovoriac o fenoméne NCAA Adamovi Fandillym, môže mať Kidney v tomto bode ťažké zamknúť sa.

Owen Beck Ďalší, ktorý bude na turnaji v roku 2023 vysoko na očiach kanadského tímu, rýchlo vzrástol v úcte mnohých po pôsobivom tréningovom kempe Montreal Canadiens tento rok na jeseň. V OHL začal pomaly ofenzívne, počas uplynulého víkendu zaznamenal v dvoch zápasoch deväť bodov. Koniec koncov, Beck by bol perfektným hráčom typu vypnutia pre tím Kanady v takom tesnom súboji. Už teraz hrá veľmi vyrovnanú hru a na základe svojej všestrannosti by mohol poraziť niektorých talentovaných hráčov na miesto v súpiske.

Amerike
Lane Hudson Toto leto bol jedným z posledných výrezov zo súpisky tímu USA v roku 2022 a počas letného kempu zaujal. Obranca, ktorý sa pohybuje s pukom, sa rýchlo rozbehol v tíme Boston University Terriers a v súčasnosti je jedným z najdominantnejších ofenzívnych obrancov v celom vysokoškolskom hokeji.

READ  Slovensko by malo do júna dostať ďalšie stovky tisíc vakcín

Obrancovia triedy ’04‘ budú mať tentoraz veľa príležitostí na prelomenie súpisky a Hudson by mohol zohrať kľúčovú úlohu pri riadení jednej z presilových vĺn tímu USA. Zmeniť.

Slovensko

Po odštartovaní juniorskej kariéry Filip Maser Slovensko bude pravdepodobne k dispozícii tento rok v decembri, pretože sa snaží pokračovať vo svojej nedávnej medzinárodnej sérii. Vzhľadom na jeho skúsenosti s mužmi a dobre vybavenú súpravu útočných schopností sa očakáva, že Maser bude na turnaj zapožičaný a bude hrať kľúčovú úlohu za slovenskú stranu.

Po maseri sú všetky oči uprené Juraj Slafkowski. Ak sa blíži prestávka, keď bude hrať v Lavale, Montreal Canadiens môže byť skúsenosťou, v ktorej si chce vybudovať sebadôveru a otestovať svoj vývoj proti hráčom v jeho veku. Vyhliadka na znovuzjednotenie smrtiacej zostavy Ivana Hlinku v zložení Slafkovski, Mazar a útočníka Dalibora Dvorského, ktorý bude v roku 2023, bude pre slovenských a kanadských fanúšikov obzvlášť vzrušujúca, keďže trojica spolu čarovala pri mnohých príležitostiach na medzinárodnej scéne.

Rakúsko

Vinzenz Rohrer sa v roku 2022 pripojí k 8. celkovému výberu Marca Kaspera v snahe dostať sa do rakúskeho tímu. Rohrer hrá odvážnu a intenzívnu hru, ktorá sa stáva ešte cennejšou vo vylučovacích situáciách. Doposiaľ bol v tejto sezóne najspoľahlivejším a najspoľahlivejším hráčom Ottawy 67, keď zaznamenal desať bodov v deviatich zápasoch, pričom plnil dôležité obranné povinnosti svojho mladého klubu.

Rohrer bol pôvodne pozvaný súťažiť na svetovom šampionáte juniorov v roku 2022, ale stiahol sa, aby strávil leto sústredením sa na tréning a prípravu na najdôležitejšiu sezónu. Teraz, keď vstupuje do svojej druhej sezóny v OHL, bude pre rakúsky tím dôležitou súčasťou na udržanie sa v prvej hokejovej lige.

Švédsko

READ  Fortuna liga: MŠK Žilina - SKF Sereď 0: 0

Adam Engström bol zvažovaný za tím Švédska počas ročníka turnaja 2023, ale jeho nedávne pôsobenie za Rogyla vo Švédskej hokejovej lige teraz pevne vnieslo jeho meno do konverzácie o miesto na súpiske v tíme. Engstrom, ktorý bol draftovaný v 3. kole draftu NHL v roku 2022, urobil v tejto sezóne obrovský skok a vynikal na úrovni J-20, čo mu v tejto sezóne vynieslo zatiaľ 11 zápasov s hlavným tímom.

Počas pôsobenia v Rögle ukázal dobré hokejové IQ a schopnosť hrať na ľade rôzne štýly, kedykoľvek to bolo potrebné. Určite padol do oka mnohým vo Švédsku a ak bude pokračovať smerom, ktorým je teraz, Švéd bude v decembri právoplatným favoritom.

Fínsko

Oliver Kapanen vyzeral v tejto sezóne vo fínskej lige ako náhrada za Kalpu. Výber Montrealu Canadiens v 2. kole 2021, často považovaný za zodpovedného a dravého centra schopného hrať vo viacerých situáciách, posunul svoju ofenzívnu hru o stupeň vyššie a hrá s väčšou istotou ako v minulej sezóne.

To mu dobre poslúži ako vracajúcemu sa členovi fínskeho kádra na tento turnaj. Jeho skúsenosti a schopnosť hrať obojstranný hokej budú cenné pre klub, ktorý by mohol zaznamenať významný obrat od ich vydania v roku 2022. Bude zaujímavé sledovať, či sa tentoraz ocitne v nebezpečnejšej situácii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close