šport

Montreal Canadiens môže mať dobré zastúpenie na majstrovstvách sveta juniorov

Skorá predpoveď súpisky pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta juniorov v roku 2023 ukazuje, že Montreal Canadiens bude mať tentokrát dobré zastúpenie.

Nadchádzajúce turnaje v Halifaxe a Monctone počas tejto sviatočnej sezóny by mohli byť pre kanadských fanúšikov nevyhnutným hokejom, pretože by sa na nich mohlo zúčastniť deväť hráčov s legitímnou šancou dostať sa na vrchol svojich národných tímov.

Tu je pohľad na niektorých prvých favoritov, ktorí budú súťažiť na Svetových junioroch v decembri:

Kanada

Hokejová Kanada bude mať niekoľko možností, keď si Montreal Canadiens zostavia súpisku. Navrátilec Joshua Roy Na ročníku 2022 Team Canada v Edmontone tento rok v lete zohral Cole veľkú úlohu pri pomoci k medaile, najmä počas medailových kôl. Bude zámkom, aby sa klub dostal hneď od začiatku a môže mať na drese list, keď bude všetko povedané a urobené.

Riley Kidney zostáva otáznikom pred stretnutím, keďže bol 14. nasadeným tímom Kanady a na turnaji nevidel veľa akcie. Vzhľadom na to, že do klubu sa pravdepodobne v roku 2022 pridajú aj 1. kolo ako Matthew Savoy, Morgan Keiki a Shane Wright, nehovoriac o fenoméne NCAA Adamovi Fandillym, môže mať Kidney v tomto bode ťažké zamknúť sa.

Owen Beck Ďalší, ktorý bude na turnaji v roku 2023 vysoko na očiach kanadského tímu, rýchlo vzrástol v úcte mnohých po pôsobivom tréningovom kempe Montreal Canadiens tento rok na jeseň. V OHL začal pomaly ofenzívne, počas uplynulého víkendu zaznamenal v dvoch zápasoch deväť bodov. Koniec koncov, Beck by bol perfektným hráčom typu vypnutia pre tím Kanady v takom tesnom súboji. Už teraz hrá veľmi vyrovnanú hru a na základe svojej všestrannosti by mohol poraziť niektorých talentovaných hráčov na miesto v súpiske.

Amerike
Lane Hudson Toto leto bol jedným z posledných výrezov zo súpisky tímu USA v roku 2022 a počas letného kempu zaujal. Obranca, ktorý sa pohybuje s pukom, sa rýchlo rozbehol v tíme Boston University Terriers a v súčasnosti je jedným z najdominantnejších ofenzívnych obrancov v celom vysokoškolskom hokeji.

READ  Na Seanovi Monahanovi je niečo

Obrancovia triedy ’04‘ budú mať tentoraz veľa príležitostí na prelomenie súpisky a Hudson by mohol zohrať kľúčovú úlohu pri riadení jednej z presilových vĺn tímu USA. Zmeniť.

Slovensko

Po odštartovaní juniorskej kariéry Filip Maser Slovensko bude pravdepodobne k dispozícii tento rok v decembri, pretože sa snaží pokračovať vo svojej nedávnej medzinárodnej sérii. Vzhľadom na jeho skúsenosti s mužmi a dobre vybavenú súpravu útočných schopností sa očakáva, že Maser bude na turnaj zapožičaný a bude hrať kľúčovú úlohu za slovenskú stranu.

Po maseri sú všetky oči uprené Juraj Slafkowski. Ak sa blíži prestávka, keď bude hrať v Lavale, Montreal Canadiens môže byť skúsenosťou, v ktorej si chce vybudovať sebadôveru a otestovať svoj vývoj proti hráčom v jeho veku. Vyhliadka na znovuzjednotenie smrtiacej zostavy Ivana Hlinku v zložení Slafkovski, Mazar a útočníka Dalibora Dvorského, ktorý bude v roku 2023, bude pre slovenských a kanadských fanúšikov obzvlášť vzrušujúca, keďže trojica spolu čarovala pri mnohých príležitostiach na medzinárodnej scéne.

Rakúsko

Vinzenz Rohrer sa v roku 2022 pripojí k 8. celkovému výberu Marca Kaspera v snahe dostať sa do rakúskeho tímu. Rohrer hrá odvážnu a intenzívnu hru, ktorá sa stáva ešte cennejšou vo vylučovacích situáciách. Doposiaľ bol v tejto sezóne najspoľahlivejším a najspoľahlivejším hráčom Ottawy 67, keď zaznamenal desať bodov v deviatich zápasoch, pričom plnil dôležité obranné povinnosti svojho mladého klubu.

Rohrer bol pôvodne pozvaný súťažiť na svetovom šampionáte juniorov v roku 2022, ale stiahol sa, aby strávil leto sústredením sa na tréning a prípravu na najdôležitejšiu sezónu. Teraz, keď vstupuje do svojej druhej sezóny v OHL, bude pre rakúsky tím dôležitou súčasťou na udržanie sa v prvej hokejovej lige.

Švédsko

READ  Futbal a hokej na Slovensku vydávajú poplach: Posledné rozhodnutie vlády ich pobúrilo

Adam Engström bol zvažovaný za tím Švédska počas ročníka turnaja 2023, ale jeho nedávne pôsobenie za Rogyla vo Švédskej hokejovej lige teraz pevne vnieslo jeho meno do konverzácie o miesto na súpiske v tíme. Engstrom, ktorý bol draftovaný v 3. kole draftu NHL v roku 2022, urobil v tejto sezóne obrovský skok a vynikal na úrovni J-20, čo mu v tejto sezóne vynieslo zatiaľ 11 zápasov s hlavným tímom.

Počas pôsobenia v Rögle ukázal dobré hokejové IQ a schopnosť hrať na ľade rôzne štýly, kedykoľvek to bolo potrebné. Určite padol do oka mnohým vo Švédsku a ak bude pokračovať smerom, ktorým je teraz, Švéd bude v decembri právoplatným favoritom.

Fínsko

Oliver Kapanen vyzeral v tejto sezóne vo fínskej lige ako náhrada za Kalpu. Výber Montrealu Canadiens v 2. kole 2021, často považovaný za zodpovedného a dravého centra schopného hrať vo viacerých situáciách, posunul svoju ofenzívnu hru o stupeň vyššie a hrá s väčšou istotou ako v minulej sezóne.

To mu dobre poslúži ako vracajúcemu sa členovi fínskeho kádra na tento turnaj. Jeho skúsenosti a schopnosť hrať obojstranný hokej budú cenné pre klub, ktorý by mohol zaznamenať významný obrat od ich vydania v roku 2022. Bude zaujímavé sledovať, či sa tentoraz ocitne v nebezpečnejšej situácii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close