Austrálčanky v kvalifikácii Open

V hlavnom ťahu žien Australian Open bude osem miestnych hráčok, keďže žiadna Austrálčanka nepostúpi do kvalifikačného kola.

Kimberly Pirrell bola jedinou Austrálčankou, ktorá sa kvalifikovala do tretieho a posledného kola, no v piatok prehrala 6-3 6-3 s 11. nasadenou Angličankou Harriet Dartovou.

Jediná druhá kvalifikácia Pirrella od februára 2021 po zranení lakťa.

23-ročný hráč predviedol vo svojich predchádzajúcich zápasoch dva sľubné výkony, ale premárnil šance na chyby a brejkbaly proti Dartovi.

Prvý set trápili pokazené gemy na podanie: Dart štyrikrát zdolal Pirrella, kým Austrálčan dvakrát Angličana.

V druhom sete Braille veľmi nevyužil príležitosti, ktoré sa mu naskytli.

Šípka sa v 16. minúte pretĺkala dvoma brejkbalmi, no v treťom zápase vydýchol Pirrell.

Radosť Austrálčanov chvíľu trvala, pretože Dart okamžite ustúpil.

Dvojica sa ešte raz rozišla predtým, ako Dart chytil nervy na dokončenie zápasu.

V piatok popoludní sa senior Matt Epton pokúsi stať sa 11. miestnym hráčom v žrebovaní mužov.

Epton, ktorý sleduje svoj deviaty singlový main draw, sa stretne so Slovákom Norbertom Combosom, jediným Austrálčanom, ktorý zostáva v mužskej kvalifikácii.

READ  Blinkova vs. Hruncakova a Putinceva vs. Saville Priamy prenos a predpovede na Ningbo Open