Veda

Ak vás niekto používa, prejaví týchto 9 jemných spôsobov správania

Udržiavanie sociálnych vzťahov môže často pripadať ako pohyb v bludisku. Nie je vždy ľahké rozlíšiť medzi skutočnými vzťahmi a tými, ktorí vás využívajú na osobný zisk.

Rozpoznať, keď vás niekto využíva, nie je ľahká úloha, najmä ak je jeho správanie jemné. Existujú však jemné znaky, ktoré vám môžu pomôcť odhaliť to.

V tomto článku sa s vami podelím o 9 jemných spôsobov správania, ktoré môžu naznačovať, že vás niekto používa. Nie je to o obviňovaní; Ide o to, aby ste sa mohli o seba postarať vo svojich vzťahoch. Čítajte ďalej, bude to zaujímavé.

1) Berú často, dávajú zriedka

Život je obojsmerná ulica, najmä pokiaľ ide o vzťahy.

Vzájomné dávanie a prijímanie je základným kameňom každého zdravého vzťahu. Ale keď vás niekto používa, táto rovnováha je často naklonená.

Môžete vidieť, že vždy získajú výhody – či už ide o láskavosť, pozornosť, zdroje alebo čas. V zriedkavých prípadoch, keď to vracajú, je to skôr povinnosť než skutočná úloha.

Ak sa cítite vyčerpaní a neustále dávate bez toho, aby ste na oplátku veľa dostávali, je čas na prehodnotenie. Používa vás táto osoba ako prostriedok na dosiahnutie svojich cieľov?

2) Vaše potreby sú často ignorované

Vzájomné rešpektovanie potrieb je základom každého vzťahu. Ale keď vás niekto využíva, vaše potreby môžu ísť často bokom.

Jasne si pamätám starého priateľa z vysokej školy. Veľa sme cestovali a bolo nám spolu fajn. ale vždy, keď som potreboval emocionálnu podporu Alebo počúvajúce ucho, bude záhadne nedostupná alebo ľahostajná.

Keď sme sa stretli, naše rozhovory sa točili okolo jeho problémov, jeho života, jeho príbehov. Na mojich potrebách až tak nezáležalo.

Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomil, že toto nie je vyvážené priateľstvo. Pomaly to odčerpávalo a mala som pocit, že moje potreby sú neustále ignorované.

READ  Prízračný záblesk svetla okolo Slnečnej sústavy a nikto to nedokáže vysvetliť: ScienceAlert

3) V ťažkých časoch miznú

V každom vzťahu, či už je to priateľstvo alebo láska, skutočná skúška prichádza v ťažkých časoch.

Ľudia, ktorí vás používajú, majú vo zvyku zmiznúť, keď prechádzate niečím ťažkým. Objavia sa, keď od vás niečo potrebujú, no keď potrebujete podporu, nikde ich nenájdu.

Výskum Ukazuje, že emocionálna podpora je dôležitým prvkom medziľudských vzťahov. Čím silnejšie je puto, tým je pravdepodobnejšie, že sa ľudia budú navzájom podporovať v ťažkých časoch.

Na druhej strane, chlap, ktorý neustále zmizne, keď ide do tuhého, nemusí mať záujem vybudovať si s vami skutočný vzťah. Môžu vás jednoducho vidieť ako zástupný symbol vo svojom živote.

4) Načiahnu sa len vtedy, keď niečo potrebujú

Skutočné vzťahy sú postavené na rovnováhe dávania a prijímania, kde obe strany prispievajú k vzťahu.

Keď sa ocitnete na strane príjemcu hovoru alebo správy len vtedy, keď niekto potrebuje pomoc alebo pomoc, je to jasný znak toho, že ste v transakčnej dynamike, nie v zmysluplnom vzťahu.

V tomto scenári ste vnímaní skôr ako prostriedok na dosiahnutie cieľa než ako hodnotný jednotlivec. Osoba vás vidí ako zdroj na uspokojenie svojich potrieb, čo znižuje hĺbku a autentickosť vzťahu.

Pravda je taká, že skutočné vzťahy zahŕňajú skutočné vzájomné ocenenie, nie len to, čo môže človek poskytnúť.

5) Nie sú naozaj spokojní s vašimi úspechmi

Skutoční priatelia a blízki navzájom oslavujú svoje úspechy. Sú za vás naozaj šťastní, keď niečo dosiahnete, bez ohľadu na to, aké veľké alebo malé.

Ale ak vás niekto využíva, môžete cítiť nedostatok nadšenia alebo dokonca odpor, keď sa s ním podelíte o svoje úspechy. Môžu bagatelizovať vaše úspechy alebo obmedziť konverzáciu späť na seba.

READ  Paleontológovia majú konečne prvý dobrý pohľad na zadok dinosaura

Toto jemné správanie môže byť ťažké určiť, ale je to významná červená vlajka. Osoba, ktorá sa nemôže radovať z vášho šťastia alebo pokroku, vás môže skôr využívať na svoj vlastný zisk, než aby sa skutočne starala o vaše blaho.

6) Vyvolávajú vo vás pocit viny za to, že sa držíte svojich zbraní

Postaviť sa za seba je nielen dôležité, ale aj nevyhnutné. Avšak niekto, kto vás využíva, môže vo vás vyvolať pocit viny za prekračovanie vašich hraníc.

Predstavte si toto: Konečne nazbierate odvahu a poviete „nie“ láskavosti, ktorú nemôžete alebo nechcete urobiť. Namiesto toho, aby rešpektovali vaše rozhodnutie, obviňujú vás, takže sa cítite zle, že ste neustúpili ich potrebám.

Pamätajte si to, priatelia – je v poriadku povedať nie. Je v poriadku dať seba na prvé miesto. Ak vo vás niekto neustále vyvoláva pocit viny za to, že sa držíte svojich zbraní, pravdepodobne využíva vašu láskavosť vo svoj prospech.

7) Nevážia si váš čas

Čas je vzácna komodita. Všetci máme rovnakých 24 hodín denne a to, ako sa ich rozhodneme stráviť, určuje, čo si ceníme.

Raz som poznal niekoho, kto na poslednú chvíľu opakovane rušil plány alebo často meškal bez ospravedlnenia. Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomil, že to bol jemný znak neúcty k môjmu času a námahe.

Keď niekto ignoruje váš čas tým, že opakovane prichádza neskoro, náhle ruší plány alebo očakáva, že sa vždy budete držať jeho harmonogramu, môže to byť varovanie, že vás využíva.

8) Sú mimoriadne zdvorilí, keď potrebujú pomoc

Príťažlivosť môže byť úžasná kvalita. Môže byť aj nástrojom manipulácie.

Ak vás niekto používa, môže zapnúť kúzlo, keď od vás niečo chce. Ich komplimenty môžu plynúť voľnejšie, ich záujem o váš život môže náhle vrcholiť a ich celkové správanie k vám môže byť lichotivejšie.

READ  Snímky ukazujú čerstvý kráter spôsobený veľkým dopadom meteoritu na Mars

Akonáhle však dostanú to, čo chcú, príťažlivosť môže rýchlo vyprchať. Ak si všimnete tento vzor, ​​buďte opatrní. Ide o nenápadné správanie, ktoré môže naznačovať, že vás využívajú vo svoj prospech.

9) Cítite to vo svojich črevách

Vaša intuícia je mocný nástroj. Je to ten vnútorný pocit, ten malý hlas vo vašej hlave, ktorý vás otravuje, keď sa vám niečo nezdá.

Ak máte napriek všetkému neustále dotieravý pocit, že niečo nie je v poriadku, vypočujte si toto. Vaša intuícia môže zachytiť jemné správanie a signály, ktoré si možno vedome neuvedomujete.

dôveruj svojim inštinktom. Ak máte pocit, že vás niekto využíva, pravdepodobne áno.

Záverečné myšlienky: Je to všetko o sebaúcte

Na konci dňa je jadrom veci sebaúcta a pochopenie svojej hodnoty.

Rozpoznanie tohto jemného správania je prvým krokom k preukázaniu svojej hodnoty. Je to o pochopení, že si zaslúžite vzťahy, ktoré sú vzájomné, starostlivé a rešpektujúce.

Je dôležité si uvedomiť, že je v poriadku odísť zo vzťahov, ktoré vás vyčerpávajú alebo sa cítite menej ako ste. Chráňte svoje duševné zdravie, chráňte svoj pokoj a vždy sa snažte o vzťahy, ktoré vás povznášajú.

Páčil sa vám môj článok? Dajte mi like na Facebooku, aby sa vám vo feede zobrazilo viac takýchto článkov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close