Alex Ila sa dostal do semifinále štvorhry, no v dvojhre na Slovensku prehral

MANILA, Filipíny – Alex Ila mal vo svojich zápasoch zmiešané výsledky, keď vo štvrtok postúpil do štvorhry na W60 Trnava na Slovensku, vzhľadom na skorý štart v dvojhre.

Vo svojom prvom zápase dňa Ela zakopla 6-2, 6-2 proti Veľkej Británii Soane Kardalovej.

Kartal velil tempu v úvodnom sete, keď sa hnal do vedenia 5:1. Keď Ela ukončila milostnú hru, aby stiahla jeden gem späť, nedokázala nabrať na sile, pretože Kurtal si podržal podanie v 8. hre a získal tak úvodný set.

17-ročný hráč začal druhý set sebavedomo, keď porazil Kartala v 3. hre tam a späť a dostal sa do vedenia 2-1.

Tu sa však Elovo šťastie skončilo, pretože po zvyšok turnaja bola bez zásahu a Kartalovi stačilo päť hier v rade, aby dokončil sweep.

Ila sa však dokázala odraziť, keď išlo o jej štvorhru s litovskou partnerkou Justinou Mikulskaite.

Pokračujte rolovaním

Ila a Mikulskaite, ktoré súperili proti nasadenej štvorke Vivian Heisenovej a Julii Lohoffovej, zakopali hlboko, aby v úvodnom sete zadržali svojich nemeckých súperiek.

Ila a Mikulskaite sa dostali do vedenia 4-2, kým Hyson a Lohoff opäť prehodili scenár a podržali si podanie v 9. hre, aby získali výhodu 5-4.

Ila a Mikulskaite si však udržali podanie a premenili rozhodujúci brejkbal v 11. hre na vedenie 6:5.

Ila a Mikulskaite, povzbudení slabým víťazstvom v sete 1, zvýšili stav 5-3 v sete 2. Ich súperky si podržali podanie v 9. hre, aby jedno stiahli a Ila a Mikulskite dokonali výhru v hre o lásku. Jedna hodina a 27 minút.

V piatkovom semifinále sa tak o postup do finále stretnú s Aliciou Barnettovou a Oliviou Nichollsovou z Veľkej Británie.

Najlepší traja nasadení v dvojzápase Ela a Mikulskiyt sú jedinou nenasadenou jazdou, ktorá zostáva po postupe do semifinále.