šport

Al Habtoor Tennis: Monnet, Jacquemot sú v celofrancúzskom semifinále – Správy

Dvojka za rok 2018 Kuzmová sa stretáva s Frechom

čítaj viac…

Francúzka Elsa Jacquemot poslala Slovenku Rebeccu Šramkovú. – Poskytnutá fotografia

Od tímového caddyho

Pridané: Pia 9. decembra 2022, 22:13

Dvaja najlepší nasadení v piatok stroskotali na 25. ročníku turnaja Al Habtoor Tennis Challenge v rezorte Habtoor Grand v Dubaji, keď sa zrútila semifinálová zostava.

Carol Monet zaznamenala pamätné trojsetové víťazstvo nad najlepšou nasadenou Dianou Schneiderovou, kým bývalá druhá nasadená Victoria Kuzmová zdolala druhú nasadenú Kristinu Miledanovicovú za 72 minút.

Monet, ktorý prehral svoje jediné stretnutie na Gran Canarii začiatkom tohto roka proti Schneiderovi v dvoch setoch, využil svoje triky na to, aby prekabátil tvrdo útočiacu prvú nasadenú jednotku a za dve hodiny vyhral 2-6, 6-4, 7-5. a 15 minút intenzívneho a kvalitného tenisu.

Kuzmová na druhej strane dokráčala k pohodlnej výhre 6:2, 6:3 nad bývalou deväťnásobnou grandslamovou šampiónkou vo štvorhre Mladenovicovou.

„Páčilo sa mi, ako som tam zápas zvládol. Po prehre v prvom sete som zmenila taktiku a začala som byť dôslednejšia a konzervatívnejšia,“ povedala Monnettová po svojom štvrťfinálovom zápase.

Ďalšou súperkou 20-ročnej hráčky je Francúzka Elsa Jacquemot, ktorá v dnešnom štvrťfinále zdolala Slovenku Rebeccu Šramkovú 6:1, 6:4.

„Semifinále na podujatí W100 bolo mojím najlepším výsledkom v sezóne. Poznám svoju pozíciu, viem, čo dokážem na ihrisku. Ale beriem veci jeden po druhom,“ povedala Monette.

Monet a Jacquemot sa na okruhu stretli trikrát, pričom Jacquemot vyhral vo všetkých troch prípadoch. „Zajtra je ďalší deň a urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som vyhral štvrtýkrát proti Carol. Je to dobrá hráčka, ale cítim, že mám na to, aby som zápas dotiahol do konca,“ usmial sa Jacquemot.

Predtým bola dolná časť žrebu stanovená pre jeho dve semifinále, pričom tretia nasadená Poľka Magdalena Frechová zdolala Anastasiu Zacharovovú 6:4, 6:1 a ovládla Kuzmovú Mladenovicovú.

„Dnes bolo hlavné zostať po celý čas sústredený. ​​Našťastie som dobre podával a bol som schopný odohrať jednopercentnú hru,“ povedal Frech.

„Sú to pre mňa predsezónne prípravy, a preto je to dvojnásobne ťažké. Teraz mám Kuzmovú v semifinále a nebude to ľahké. Dobre podáva a je vždy ťažké ju poraziť. Myšlienkou však je dostať sa do finále,“ priznal 24-ročný mladík.

Košičanka zo Slovenska sa však po prvý raz po umiestnení na druhom mieste v roku 2018 sústredí na to, aby tu získala titul. „Je to môj šiesty rok a je to už dlho, čo som vyhrala trofej,“ povedala Kuzmová.

Kuzmová od minulého roka rieši vážne zdravotné problémy vrátane zápalu pľúc [water retention in the lungs] nasleduje hlboká žilová trombóza [DVT] na ľavej nohe začiatkom tejto sezóny. „Posledné dva roky boli ťažké, ale našťastie sa moja hra vracia a cítim, že tentoraz to dokážem,“ povedal.

„Ale ak tu chcem vyhrať trofej, musí to byť jeden zápas za druhým,“ dodala Kuzmová.

(Štvrťfinále dvojhry): Victoria Kuzmova bt Kristina Mladenovic 6-2, 6-3; Magdalena Frech bt Anastasia Zakharova 6-4, 6-1; Carol Monette bt Diana Schneider 2-6, 6-4, 7-5; Elsa Jacquemot bt Rebecca Šramková 6-1, 6-4. (Štvrťfinále dvojíc): Kateryna Bondarenko/Magdalena Frech x Peangtarn Plipuech/Fang-Hsien Wu 6-3, 7-6 (5); Timea Babos/Kristina Mladenovic x Barbara Haas/Sinja Kraus 6:0, 6:1.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close