Tomáš Tatar je potrestaný za príliš lepkavého Sebastiana Aho

Útočník New Jersey Devils Tomáš Tatar Útočník Caroliny Hurricanes dostal pokutu 5 000 dolárov za porušenie vysokej hokejky Sebastian Aho. Obrana hráčov NHL na Twitteri Správy na ich oficiálnej stránke Twitter v pondelok ráno. Najvyšší trest povolený podľa kolektívnej zmluvy.

K incidentu s vysokou hokejkou došlo v prvej tretine pri víťazstve Devils 8:4 v 3. zápase a vyniesol 32-ročnému hráčovi menší trest na dve minúty. Dráma vyzerala škaredo, no našťastie neboli hlásené žiadne vážne zranenia. Tatar po krížovej kontrole dolnej časti chrbta fínskeho útočníka divo švihol palicou v zadnej časti hlavy. Aho krížová kontrola sa obtočila okolo Tatara a keď sa útočník Devils otočil, trafil Aha hokejkou zozadu do hlavy. Aho bol v poriadku a neskôr v hre dostal dva menšie tresty. Hojdačka pritiahla dav hráčov Hurricanes, ktorí neboli spokojní so slovenským hráčom.

Tatar nie je známy svojou agresívnou povahou, pretože vo svojej 12-ročnej kariére v NHL zaznamenal štyrikrát viac ako 30 PIM. Zdá sa, že typický krížový výsluch od Aha ho frustroval a zavaril. Tatar doteraz v sérii nehral žiadnu rolu, v troch zápasoch s -5 proti Devils šiel nezmyselne. Počas tohtoročného play-off sa trápil iba s jedným gólom v desiatich zápasoch, keď prišiel po solídnej sezóne, v ktorej zaznamenal 48 bodov v 82 zápasoch.

Hurricanes vedú v sérii 2:1 do utorkového nočného zápasu 4 v New Jersey. Devils vyzerali v prvých dvoch zápasoch bez života, no včera explodovali na osem gólov. Bude zaujímavé sledovať, či dokážu premeniť sériu na best-of-tri série späť v Raleigh.

READ  Tour de France 2020: Sam Bennett je už unavený