šport

Tour de France 2020: Sam Bennett je už unavený

dnes 14:45
|

Slovenskú cyklista Peter Sagan ešte nestratil šancu na zisk rekordného ôsmeho zeleného dresu z Tour de France, ale v záverečnom týždni to bude mať proti lídrovi bodovacej súťaže Samovi Bennetta veľmi náročné. Ir v drese Deceunincku QuickStep vedie poradí s náskokom 45 bodov.

Záverečný týždeň patrí už tradične najmä boji o žltý dres a celkové poradie. O ten zelený sa bude bojovať na rýchlostných prémiách av cieli už len v dvoch etapách. Ďalšie tri sú totiž určené pre najlepších vrchárov a jedna je časovka do vrchu.

Sagan tak môže zabojovať o etapové vavríny len v mierne zvlnené 19. etape s cieľom v Champagnole av záverečnej sa slávnym dojazdom na Champs poliach. Dôležité budú aj súboje na rýchlostných prémiách, pretože tie sú vo všetkých troch horských etapách ešte pred prvými ťažkými kopci.

Primož Roglič.

Prečítajte si tiež

TdF: Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Na Champs-Élysées bude zrejme stáť v žltom …

Jazdec stajne Bora-Hansgorhe chcel stiahnuť manko na svojho najväčšieho súpera aj v nedeľňajšej 15. etape, ale nepodarilo sa mu odtrhnúť a nakoniec manko ešte zvýšil. Sagan získal len päť bodov za 11. miesto, jeho konkurent o dva viac. „Bola to ďalšia veľmi ťažká etapa, už od štartu. Na rýchlostnej prémii sme sa snažili urobiť čo najviac. Po nej som zostal v gruppette, aby som ušetril čo najviac energie. Zajtra máme zaslúžený voľný deň, teším sa na posledný týždeň Tour de France, „ uviedol Sagan pre oficiálnu stránku Bory.

Dvadsaťdeväťročný Bennett, Ktorý ešte vlani jazdil sa Sagan v nemeckom tíme, nechce nechať svojmu súperovi žiaden priestor pre zníženie straty, ale v pondelok priznal, že už je dosť unavený a že Tour sú asi najťažšie preteky, aké išiel.

„Nebudem klamať, som už dosť unavený. Som len človek. Keď sme sa rozprávali v pelotóne, tak sa hovorí, že je to jedna z najťažších Grand Tour pre každého. Od Nice sa ide naplno. Normálne je pár dní, kedy je nižšia tempo , ale tu je to neskutočne tvrdé. Teraz je to hlavne mentálne hra, je to ťažké, ale musíte pokračovať ďalej, „ povedal v rozhovore pre RTÉ Radio 1.

Peter Sagan

Prečítajte si tiež

TdF: Bennett nechce nič podceniť, na Sagana myslí neustále: Celé si to opäť …

Bennett si chcel počas druhého voľného dňa poriadne oddýchnuť a pripraviť sa na záverečný týždeň. „Zostáva šesť etáp, ale jedna je časovka a jedna s cieľom v Paríži, ktoré budú pre mňa trochu ľahšie. Takže v podstate zostávajú štyri ťažké a hneď prvé dva dni budú dve extrémne náročné,“ uviedol.

Bennett sa v boji o zelený dres radil aj s krajanom Seanom Kellym, ktorý ho vyhral v rokoch 1982, 1983, 1985 a 1989. V historických tabuľkách mu patrí tretie miesto za Sagan (7) a Nemcom Erikom Zabel (6): „On už to zažil, rozumie tomu a vie, ako sa s tým vyrovnať lepšie ako ja. Mám veľmi silnú pozíciu, ale čakajú nás ešte ťažké etapy a musím si poriadne pozrieť, kde sú rýchlostné prémie. Peter vyhral súťaž sedemkrát, takže je ťažký súper. Vyzerá to dobre, ale uvidíme, ako pôjde záverečný týždeň. „

V súťaži o zelený dres je ešte Matteo Trentino. Taliansky pretekár tímu CCC zobral v nedeľu najviac 20 bodov na rýchlostnej prémii av súťaži figuruje na treťom mieste so stratou 35 bodov na Sagan.


Peter Sagan sa baví počas tréningu: Nezabúdajte, cyklistika je zábava:

READ  Peter Sagan na Giro d'Italia 2020 - výsledky 9. etapy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close