„Dnes som sa necítila zle,“ hovorí Shiffrinová po šiestom mieste v otváracej sezóne lyžiarskej sezóny

SOLDEN, Rakúsko (AP) – Šieste miesto v sobotňajších prvých pretekoch Svetového pohára v novej kampani nemohlo potešiť Mikaelu Shiffrinovú po rekordnej sezóne.

Ale ani to ju nerozrušilo.

„Prvé preteky (obrovský slalom) sezóny v minulom roku boli Killington a ja som bol trinásty. Tento rok som šiesty. Je to zlepšenie oproti začiatku minulého roka,“ povedala Shiffrinová v sobotu pre The Associated Press Úvodná sezóna GS na slnkom zaliatom rakúskom ľadovci.

Shiffrinová viedla o 0,75 sekundy a po úvodnej jazde bola piata, 1,40 sekundy za neskoršou švajčiarskou víťazkou Laurou Good-Behramiovou.

„Samozrejme, nepoviem, kde chcem byť. Je to postupné, do prvých pretekov nevieš, kde si stojíš,“ povedala Američanka, dvojnásobná olympijská víťazka, „A myslím, že máme smer, čo môžeme zlepšiť. Takže, poďme na tom pracovať.

Shiffrinová vyhrala v minulej sezóne 14 pretekov vrátane posledných piatich obrovských slalomov GS vytvorila ženský rekord s 21 zásahmi.

Jeho výhry po sebe pomohli zvýšiť jeho celkový počet na 88. V tomto procese predbehol švédsku legendu Ingemara StenmarkaMuž alebo žena v histórii majstrovstiev sveta.

A celkovo získal svoj piaty titul o 989 bodov pred Good-Behrami.

Shiffrinovej sa v sobotu nepodarilo nadviazať tam, kde pred siedmimi mesiacmi skončil v predchádzajúcej sezóne.

V úvodnej časti zapísala druhý najrýchlejší štartový čas a v oboch jazdách sa vyvarovala väčším chybám, nedokázala však udržať krok s trojicou bývalých celkových šampiónov Gut-Behrami, Taliankou Federicou Brignone a Slovenkou Petrou Vlovou. Dostal sa do prvej trojky.

„Samozrejme, zdá sa, že dnešné top ženy sú pripravené pretekať,“ povedala Shiffrinová. „Cítil som, že s lyžovaním som na dobrom mieste, ale počas dnešných pretekov som nepredviedol svoje najlepšie lyžovanie.“

Shiffrinová povedala, že od mimosezónneho obdobia, pod vedením hlavnej trénerky Karin Harjo, bude ona a jej tím študovať videozáznam a analyzovať, kde získať rýchlosť pred ďalšími GS, jej „domácimi“ pretekmi v Killingtone vo Vermonte.

READ  Carol Presenica Simpolopolo ide do práce na technickej lavičke

„Chcela by som častejšie zatáčať dobré zákruty, dynamickejšie, trochu viac pretekárskeho režimu v myslení, myslím si, že to je najväčšia úprava, akú som musela urobiť,“ povedala Shiffrinová.

„Je to postupný proces, ktorý teraz vo svojom živote akceptujem viac ako pred piatimi rokmi.“

Pri spomienke na predchádzajúcu sezónu Séria jej úspechovShiffrin si spomenul, ako sa trápil na začiatku GS, disciplíne, ktorú nakoniec ovládol, vyhral sedem z 10 podujatí.

„V minulej sezóne som nechcel štartovať na týchto pretekoch,“ povedal o prvej GS v Killingtone v novembri 2022, mesiac po zrušení tradičného otvárania sezóny v Rakúsku.

„V minulej sezóne som nebol pripravený. Narazil som na niekoľko problémov s tým, ako som v tom čase lyžoval. Chvíľu mi trvalo, kým som sa pripravil do Semmeringu na konci decembra. „Ale celá sezóna bola naozaj silná a konzistentná.“

V sobotu zaznamenala americká tímová kolegyňa Paula Moltsenová vo finálovej jazde druhý najrýchlejší čas, o 1,33 rýchlejšie ako Shiffovo úsilie, a Moltsenová sa posunula z 28. na 11. miesto.

Pomohlo to, že Shiffrinová si užila preteky, ktoré sa ani zďaleka nepribližovali víťazstvu.

„Dnes sa necítim zle. Bol to krásny deň a preteky boli vzrušujúce,“ povedal. „Keď vyhrám, samozrejme, je to vzrušujúce z iného dôvodu, ale bolo skvelé vidieť dnes skvelé ženské lyžovanie.“