Alex Ila pokračuje v profesionálnej kampani s dominantným slovenským debutom W60

Filipínsky tenisový fenomén Alex Ila pokračuje v profesionálnej kariére ľahkým víťazstvom v úvodnom kole na Slovensku

MANILA, Filipíny – Po mesačnej prestávke od súťažných akcií Alex Ila pokračovala vo svojej kampani dominantným víťazstvom v úvodnom kole na 2. Empire Women’s Indoor 2023 na Slovensku 7. marca (v stredu 7. marca). 8, manilský čas).

Tento 17-ročný fenomén, ktorý je momentálne na 220. mieste vo svetovom rebríčku, prekonal na tvrdom ihrisku TC Empire 6:0, 6:1 španielskeho šiesteho nasadeného Leyra Romera Gormaza.

Svetová 176-ka Kormasová (20) získala vo svojej mladej kariére už šesť titulov ITF vo dvojhre, takže to bolo pre Elu prekvapivo svieže víťazstvo proti vyššie postavenej a skúsenejšej súperke.

Ela bola počas celého zápasu nemilosrdná, päťkrát zlomila Kormasa a celkovo nazbierala 56 bodov k 19 Španielom.

Filipínska tenisová hviezda sa najbližšie stretne s Britkou Soane Kirtalovou v druhom kole podujatia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v hodnote 60 000 USD. 21-ročný Kartal, momentálne na 262. mieste vo svetovom rebríčku, bol na 195. mieste v šiestich tituloch ITF vo dvojhre.

Ela čaká tento týždeň ťažké pole v snahe získať tretí titul profesionálov IDF vo dvojhre.

Na čele obsadenia je Bulharka Viktoria Domova, ktorá je na 91. mieste na svete a hrala v hlavnom ťahu všetkých štyroch turnajov Grand Alum; a druhá nasadená Rakúšanka Julia Graberová, ktorá sa umiestnila na 93. mieste a získala jeden titul na okruhu WTA vo dvojhre a 11 titulov na okruhu ITF.

Tretia nasadená hráčka turnaja, 26-ročná Oceana Dodin, bola pred pár rokmi na 46. mieste svetového rebríčka. Dvakrát sa dostal do 2. kola Australian Open aj US Open a raz do 2. kola French Open. Na US Open 2015 zdolala v úvodnom kole bývalú svetovú jedničku Jelenu Jankovičovú.

READ  Slovensko potrebuje postupný proces na diplomatické uznanie Taiwanu Taiwan News

Ela naposledy odohrala zápas v úvodnom kole turnaja Tenisovej asociácie žien (WTA) 250 Thailand Open vlani 31. januára. Porazila Han Xinyun z Číny a Christinu Dmitruk z Ruska a dostala sa do hlavného ťahu, kde prehrala. Bývalá semifinalistka Wimbledonu Tatjana Maria z Nemecka vyhrala úvodné kolo po dvoch setoch. – Rappler.com