Hlavné správy

Americká lyžiarska hviezda Shiffrinová chváli svoju nezvyčajnú korunu: „Je to úžasné“

Trochu príjemných príbehov zo Slovenska.

Slovak Spectator vám každý týždeň prináša tri poviedky z celého Slovenska, ktoré sú bez pesimizmu a negativizmu.


Americká lyžiarska hviezda žasne nad slovenským šperkom

Michaela Shiffrin (USA) a Sarah Hector (Švédsko) zo slovenského lyžiarskeho strediska Jasná minulý víkend nezískali jediné body do poradia Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Víťazi slalomu a obrovského slalomu boli obdarovaní špeciálne navrhnutou korunkou, ktorú vyrobila šperkárka Petra Toth.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

“Krásne! Ďakujem,“ napísala Shifrin na Facebook a zdieľala video, na ktorom je vidieť výrobu koruny inšpirované tradičnými ľudovými krojmi troch dedín na Liptove, kde sa Jasná nachádza.

Okrem korunky pre víťazov vyrobil Toth špeciálne šperkovnice s náušnicami a medailou s pretekárskym číslom každého súťažiaceho. Ich dizajn odrážal koruny udeľované víťazom slalomu a obrovského slalomu.

Po slávnostnom odovzdávaní cien Toth zverejnil fotku Shiffrovej, pričom jej reakciu označil za „absolútne geniálnu“.


Tradičné zemiakové placky sa radia medzi najlepšie maškrty

Tradičné chrumkavé zemiakové placky – po slovensky zemiakové placky – patria medzi päť najlepších európskych občerstvenia.

READ  Liga majstrov: Real Madrid odvrátil katastrofu dvoma gólmi v závere

Dish skončil piaty Zoznam 100 najlepších občerstvenia v EurópeZostavil populárny potravinový web Atlas chutí.

„Tieto rustikálne chrumkavé zemiakové placky sú tradičným slovenským jedlom,“ píše sa na stránke a zvyčajne si ich pochutnávajú ako hlavné jedlo alebo príloha, často sa podávajú k slovenskému duseniu.

Ďalším obľúbeným občerstvením sú lokše, druh suchej zemiakovej placky (podobne ako tortilla), natreté kačacou masťou. Tie môžeme podávať ako hlavný chod, plnené husacou paštétou, alebo ako dezert plnený makom a lekvárom. Lokse sa umiestnil na 23. mieste.


Bratislava víta novú vlčiu rodinku

Bratislavská zoologická záhrada získala niekoľko nových zvierat.

V polovici januára privítala svorku euroázijských vlkov z Tyrenpark Amersfoort v Holandsku. Rodinu tvorí päť členov: deväťroční rodičia a ich traja synovia narodení v rokoch 2019, 2020 a 2021. Chovali ich v časti areálu zoologickej záhrady s názvom Karpatský les.

„Keďže tieto vlky mali za sebou pomerne dlhú cestu do neznámeho prostredia, musíme im dať pokoj, aby sa v nich usadili,“ povedala zoologička Magdaléna Hadová. „Ihneď po vypustení aktívne monitorovali a skúmali celý výbeh, no pomerne rýchlo sa adaptovali na svoj nový životný priestor.“

Bratislavská zoologická záhrada predstaví svojich nových obyvateľov verejnosti už zajtra 27. januára na špeciálnom podujatí, na ktoré pozývajú. Vlčia sobota.


Prečítajte si päť pohodových príbehov z vydavateľstva The Slovak Spectator:


Politický meme týždňa

Popis: „Myslím si, že summit bol prínosom pre obe strany.“

Karikaturista denníka Sme Mikuláš Sliacky komentuje tento týždeň oficiálnu návštevu premiéra Roberta Fica v ukrajinskom Užhorode. Ficova prokremeľská rétorika vyvolala pred jeho príchodom odsúdenie zo strany ukrajinských médií; Najmä život v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev (kam už predtým cestovali iní lídri vrátane Slovenska) je taký normálny, že bol vystavený častým a smrtiacim útokom ruských rakiet a bezpilotných lietadiel a on bol zosmiešňovaný za svoje ubezpečenia. Užhorod je pri slovenských hraniciach a najďalej od Ruska na Ukrajine.

READ  Slovenská vláda stratila väčšinu po vystúpení strany Junior z koalície

Vaše tipy na dobré správy či vtipné meme o Slovensku mi posielajte na: [email protected]. Vďaka!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close