Veda

Americký koronavírus: Viac ako polovica štátov hlási viac nových prípadov, keď sa krajina blíži k 200 000 úmrtiam

Medzi štátmi, ktoré hlásia viac nových prípadov za posledných sedem dní, sú Wisconsin, Idaho, Južná Dakota, Iowa a Kansas. Všetky tiež hlásia mieru pozitivity na koronavírusy nad 15%.

Miera pozitivity je percento všetkých daných testov, ktoré majú pozitívny nález na koronavírus.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v máji poradila vládam, že miera pozitivity by sa mala udržiavať stabilne na úrovni 5% alebo nižšej najmenej dva týždne pred opätovným otvorením podnikov. Celkovo 27 štátov a Portorika má podľa JHU sadzby nad touto úrovňou.

Niektoré štáty však stále vidia zlepšenia. Maine, Vermont, Massachusetts a New York majú mieru pozitivity nižšiu ako 1% a Delaware, Havaj, Louisiana, Michigan, Južná Karolína a Vermont hlásia menej prípadov ako minulý týždeň.

Vzorec na zníženie počtu úmrtí a prípadov

Maryland v nedeľu zaznamenal rekordne nízku mieru pozitivity 1,89% a predstavitelia štátu vyzvali verejnosť, aby pokračovala v testovaní, aby boli prípady stále pod kontrolou. Mnoho odborníkov na zdravie tvrdí rozsiahle testovanie je kľúčom k nájdeniu asymptomatických alebo predsymptomatických nosičov, aby títo ľudia mohli izolovať a zabrániť šíreniu vírusu.

Inteligentné testovanie, ako aj opatrenia ako dištancovanie, vyhýbanie sa davom, nosenie masiek a umývanie rúk sú kľúčom k vyrovnaniu krivky vírusu, admirál. Brett Giroir, člen pracovnej skupiny pre koronavírusy v Bielom dome, to povedal v nedeľu pre Jakea Tappera z CNN.

„Pracujeme každý deň. Máme recept na zníženie počtu úmrtí, na zníženie počtu prípadov, ale všetci musíme byť disciplinovaní a usilovní, aby sme sa nimi riadili každý deň,“ uviedol.

V reakcii na hroziaci míľnik 200 000 úmrtí na koronavírusy Giroir uviedol, že „každá smrť je tragédia“ a pracovná skupina každý deň pracuje na ich znížení.

READ  Mohutný veľký biely žralok Unama'ki spozorovaný južne od Miami

CDC potvrdzuje šírenie koronavírusu vzduchom

Aktualizované pokyny z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA hovoria, že koronavírus môže byť obyčajne šíri cez vírusové častice vo vzduchu.

Vedenie predtým uvádzalo, že sa predpokladá, že Covid-19 sa šíri medzi ľuďmi v okruhu 6 stôp od seba a prostredníctvom kvapiek dýchacích ciest „vytvorených pri kašľaní, kýchaní alebo hovorení infikovanej osoby“.

Aktualizované pokyny CDC potvrdzujú, že koronavírus sa môže šíriť vzduchom

Pokyny aktualizované v piatok stále hovoria, že Covid-19 sa bežne šíri medzi ľuďmi v úzkom vzájomnom kontakte. Ale tiež hovorí, že je známe, že vírus sa šíri prostredníctvom respiračných kvapiek, ktoré „vznikajú, keď infikovaná osoba kašle, kýcha, spieva, hovorí alebo dýcha“.

Infekcia sa môže vyskytnúť, ak sa častice vdýchnu „do nosa, úst, dýchacích ciest a pľúc“, hovorí sa v pokynoch.

„Stále pribúdajú dôkazy o tom, že kvapôčky a častice vo vzduchu môžu zostať suspendované vo vzduchu a vdýchnuté ostatnými a môžu sa pohybovať ďalej ako 6 stôp (napríklad počas chóru, v reštauráciách alebo na hodinách fitnes),“ stránka teraz hovorí. „Všeobecne platí, že vnútorné prostredie bez dobrého vetrania zvyšuje toto riziko.“

Donald Milton, profesor environmentálneho zdravia na Marylandskej univerzite, ktorý skúma prenos vírusov, pre CNN uviedol, že nový jazyk CDC predstavuje „zásadné zlepšenie“.

Milton bol jedným z hlavných autorov júlového listu podpísaného 239 vedcami. Naliehali na Svetovú zdravotnícku organizáciu, aby sa dozvedela viac o pravdepodobnosti, že ľudia môžu vírus chytiť z kvapiek vo vzduchu. Neskôr WHO vydala správu, ktorá podrobne popisuje, ako môže koronavírus prechádzať medzi ľuďmi, a to aj vzduchom počas určitých lekárskych zákrokov a pravdepodobne aj v preplnených vnútorných priestoroch.

„Som veľmi povzbudený, keď vidím, že CDC venuje pozornosť a posúva vedu. Dôkazy sa hromadia,“ napísal Milton v e-maile pre CNN.

READ  Rover NASA Curiosity spozoroval na Marse zvláštne mraky

Dr Abdul El-Sayed, epidemiológ a odborník na verejné zdravie, povedal pre vlnu CNN Wolf Blitzer Sunday, že usmernenie formalizuje predchádzajúce odporúčania CDC.

„Pre ľudí to znamená, že tieto masky sú mimoriadne dôležité,“ uviedol. „Sú najdôležitejším spôsobom, ako zabrániť týmto aerosólom, aby vychádzali z našich úst a nosov a potom sa dostali do úst alebo nosov iných ľudí.“

Štúdia zisťuje ďalšie súvislosti medzi pandémiou a duševným zdravím

Podľa štúdie publikovanej v časopise Science Advances sa v USA Covid-19 zintenzívňoval, zvyšovala sa aj úroveň stresu a depresie.

Štúdia s viac ako 6500 ľuďmi zistila, že stres mohlo zhoršiť niekoľko faktorov.

Vedci zistili, že najväčším rizikom pre príznaky depresie bola už existujúca diagnóza duševného zdravia pred pandémiou.

Príznaky stresu a depresie však tiež súviseli skôr s osobnou expozíciou než s verejným šírením – čo naznačuje, že „obavy z nakazenia sa chorobou prevažovali nad obavami z narušenia každodenného života spojeného s pandémiou,“ uviedli vedci.

Nové náznaky spokojnosti s Covid-19, aj keď sa americký počet obetí blíži k ďalšiemu obávanému míľniku

„Približne štvrtina vzorky (23,5%) uviedla, že oni alebo ich blízki boli vystavení účinkom COVID-19 (napr. Boli u nich diagnostikované príznaky),“ napísali vedci v správe zverejnenej v piatok.

Zamestnanie malo tiež veľký vplyv, pričom štúdia zistila, že najviac utrpeli tí, ktorí prišli o prácu.

„Údaje naznačujú, že jedinci, ktorí pokračovali v práci počas tejto ranej fázy pandémie, boli menej depresívni ako jedinci, ktorí nepracovali, aj keď im hrozilo väčšie riziko nakazenia sa vírusom,“ tvrdia vedci.

Tí, „ktorí zostali zamestnaní ako„ nevyhnutní “pracovníci, mohli dať práci respondentov nový význam, čo znížilo ich riziko depresie.“ “

Vedci tvrdia, že ďalším faktorom stresu spôsobeného pandémiou je to, ako často boli účastníci vystavení protichodným informáciám zo správ a sociálnych médií.

Ľudia boli ponorení do správ v priemere sedem hodín denne, zistili, a s pribúdajúcim časom sa zvyšoval akútny stres.

READ  Oceány môžu Venušu raz požehnať, kým sa z nej stane pekelná planéta: ScienceAlert

Vedci však tvrdia, že dôsledné, presné a spoľahlivé správy môžu byť jedným z najlepších spôsobov kontroly stresu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close