Svet

Americký senátor Bob Menendez obvinený z úplatkárstva

zdroj obrazu, Dobré obrázky

popis obrázku,

Senátor Bob Menendez a jeho manželka Nadine Arslanianová

Senátor Robert Menendez, demokrat z New Jersey, bol obvinený z prijímania úplatkov v stovkách tisíc dolárov, uviedlo ministerstvo spravodlivosti.

Prokurátori tvrdia, že pán Menendez a jeho manželka Nadine prijali zlaté prúty a hotovosť od troch podnikateľov z New Jersey.

Prokurátori tvrdia, že senátor a jeho manželka prijali peniaze „v prospech egyptskej vlády“.

Obvinenia prichádzajú po zdĺhavom súdnom vyšetrovaní.

Prokurátori tvrdia, že traja muži z New Jersey, Wale Hana, Jose Uribe a Fred Teibs, vzali úplatky, ktoré zahŕňali hotovosť, zlato, hypotéku na dom a luxusné vozidlo.

Urobili tak výmenou za ochranu troch podnikateľov a využitie vplyvu a moci pána Menendeza ako senátora „v prospech Arabskej republiky“, uvádza obžaloba.

Federálni agenti vykonali príkazy na prehliadku v dome pána Menendeza a našli dôkazy o úplatkárskych obchodoch vrátane 480 000 dolárov (391 000 libier) v hotovosti, z ktorých veľká časť bola „napchatá v obálkach a ukrytá v šatách, šatníkoch a trezoroch“, tvrdia prokurátori.

Agenti uviedli, že v garáži našli aj luxusné vozidlo, ktoré zaplatil pán Uribe, 100 000 dolárov v zlatých tehličkách a obrázky zahrnuté v obžalobe.

BBC sa obrátila na kanceláriu pána Menendeza so žiadosťou o vyjadrenie.

Nie je to prvýkrát, čo pán Menendez čelí obvineniu z úplatkárstva. V roku 2015 ho obvinili v New Jersey z prijímania úplatkov – vrátane luxusných dovoleniek – od bohatého očného lekára na Floride. Prípad sa skončil sporom po tom, čo porota nedokázala dospieť k jednomyseľnému verdiktu.

Tento najnovší príbeh sa aktualizuje a ďalšie podrobnosti budú zverejnené čoskoro. Obnovte stránku pre úplnú verziu.

READ  Tím SADC sa vracia do Eswatini na 7-dňovú vyšetrovaciu misiu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close