Svet

Prečo sa zmenila stratégia očkovania v Írsku a ako to funguje teraz?

Čo robí vláda pre zmenu svojej očkovacej stratégie?

Program sa v zásade presúva na vekovú organizáciu, akonáhle sa bude starať o ľudí vo veku 70 rokov a starších a o ľudí so zraniteľnosťou a základnými podmienkami. Riadi sa odporúčaním Národného poradného výboru pre imunizáciu (NIAC).

Ale prečo? Nemajú už jasnú stratégiu?

Urobili, ale išlo o rýchlosť a jednoduchosť. Niac je vo svojej správe vekom najsilnejším prediktorom hospitalizácie a smrti. „Aj keď existuje zvýšené riziko určitých etnických skupín alebo určitých povolaní, najvyšším rizikovým faktorom je vek, a tieto skupiny by mali mať prednosť.“ Program „funkčného zjednodušenia“ v zostupnom poradí pre deti vo veku 16 až 64 rokov je „najspravodlivejším a najefektívnejším spôsobom, ako pokračovať vo výrobe vakcín“.

Určite vaša práca definuje vaše riziko?

Nasadenie, ale tí, ktorí sú najviac ohrození z hľadiska priemyslu, sú stále minimálne podľa Niaca. Prední zdravotnícki pracovníci už dostali prioritu. Aj keď bol v prvej vlne hospitalizovaný veľký počet pracovníkov v továrňach na spracovanie mäsa, už to tak nie je. „Neexistuje žiadny dôkaz v žiadnej priemyselnej skupine, ktorý by uprednostňoval očkovanie pred akýmkoľvek vekovým vekom, aby preukázalo významne zvýšené riziko akútneho ochorenia cov-19 bez ohľadu na vek a ďalšie choroby,“ uvádza sa v jeho správe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close