Svet

Hneď sa vrátim. Stalo sa to miliónom ľudí na celom svete

Americký prezident Donald Trump, ktorý ním je s koronavírusom v nemocnici, vo videu zverejnenom na twitteri uviedol, že najbližšie dni budú skutočnou skúškou.

Priznal, že po príchode do nemocnice mu nebolo veľmi dobre, teraz sa však cíti oveľa lepšie.

Trumpov osobný lekár Sean Conley varoval, že šéf Bieleho domu zatiaľ nie je mimo nebezpečenstva.

Žiadna teplota

„Uvidíme, čo sa stane v najbližších dňoch,“ uviedol unavene vyzerajúci Trump na videu natočenom v štúdii, kde sedel za stolom, oblečený v saku a košeli bez kravaty.

74-ročný šéf Bieleho domu je od sobotňajšieho SEČ v nemocnici Waltera Reeda v Marylande.

Jeho lekár Sean Conley v sobotu uviedol, že prezident nemá teplotu a nepotrebuje ošetrenie kyslíkom.

Nič sa nezmenilo až do neskorého večera miestneho času, keď Conley vo vyhlásení uviedol, že väčšinu popoludnia prezident pracoval a hladko sa pohyboval vo svojom nemocničnom byte. Lekársky tím podľa neho stále je „opatrne optimistický“.

Zloženie: 100% bavlna.Blížiace sa voľby

„Myslím, že sa čoskoro vrátim,“ uviedol Trump, ktorý sa nakazil koronavírusom len pred niečo vyše mesiacom prezidentské voľby. V nich sa stretne s bývalým demokratickým viceprezidentom Joeom Bidenom.

„Je to niečo, čo sa stalo miliónom ľudí na svete,“ povedal o svojej chorobe. „A bojujem za to, nielen za ľudí v Spojených štátoch, aby porazili tento koronavírus, alebo ako to nazvať,“ uviedol Trump, ktorý niekedy nazýva koronavírus „Čínsky vírus“ kvôli rozšíreniu choroby z Číny začiatkom tohto roka.

Uviedol, že mal možnosť zostať v Bielom dome, ale nemal by ani chodiť do Oválnej pracovne, s nikým sa stýkať, s nikým sa rozprávať. „Nemôžem. Ako vodca musíš čeliť problémom.“ povedal.

READ  Povinnosť očkovania v iných častiach Európy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close