šport

Andrej Sekera prezradil, čo musí Dallas zmeniť, aby porazil Tampu Bay

dnes 11:00
|

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera tvrdí, že jeho Dallas sa musí vyhnúť zbytočným vylúčeniam, ak chce uspieť v treťom zápase finále play-off NHL (vo štvrtok večer o 2.00 SEČ).

Hviezdy v druhom dueli inkasovali spolu šesť dvojminútových trestov, v úvodnej tretine dostali dva góly v oslabeniach od Tampy Bay a „blesky“ po víťazstve 3: 2 vyrovnali stav série na 1: 1. .

Pasívny Dallas dal Lightning v prvej dvadsaťminútovke tri power-upy, v ktorých Nikita Kučerov načasoval svojim spoluhráčom Brayden Pointovi a Ondřejovi Palátovi dve ideálne gólové prihrávky. Tampa zvýšila do konca tretej tretiny zásluhou Kevina Shattenkirka na 3: 0, a hoci Dallas v nasledujúcich 40 minútach duel zdramatizoval, oneskorený úvod nenapravil.

„Nemali sme dobrý začiatok, neboli sme emotívni, a to sa odrazilo na našej hre v prvej tretine,“ sa vrátil do druhého zápasu Sekera. „Nemali sme veľa šancí. A je škoda, že sme dali gól. Hokej sme hrali už v nasledujúcich dvoch tretinách. Tampa však využila naše chyby a nepripravenosť v prvej tretine. Pozerali sa na naše slabosti, vedeli ako hrať proti nám o niečo lepšie, aby boli úspešní. Klobúk dole pred nimi a dokázali to. “ uviedol na tlačovej konferencii.

Skúsený rozohrávač má jasnú predstavu o tom, čo musí Dallas vylepšiť: „Musíme sa predovšetkým vyhnúť vylúčeniam, pretože Tampa má kvalitných hráčov s dobrým výberom miest na zakončenie v presilovej hre. Musíme jednoducho hrať s hokejkami a robiť všetko pre to, aby sme sa takýmto situáciám vyhli.“

Sekera je jednou z prvých volieb trénera „hviezd“ Ricka Bownessu v špeciálnych formáciách pre oslabenia. V druhom finálovom dueli odohral viac ako štyri a pol minúty v početnej nevýhode. „Som rád, že mi tréner v týchto situáciách dôveruje. Snažím sa odmeniť dobrým výkonom,“ uviedol kapitán SR na vlaňajších majstrovstvách sveta na Slovensku.

READ  Švédsko má za cieľ pomôcť Poľsku dostať sa do finále pohára Seven Billy Jean King Cup

Hráči Dallasu a Tampy, ktorých zastupuje ďalší slovenský obranca Erik Černák, trávia v „bubline“ dva mesiace. Sekera v utorok izolovane spomenul aj to najťažšie, čo sa dá urobiť.

„Najhoršia vec v bubline? Že nevidím svoju rodinu, nemôžem byť s ňou, nemôžem s ňou naživo zdieľať pocity a emócie. Pre mňa je najdôležitejšia rodina. Na druhej strane ruku, treba poznamenať, že všetko je dobre nastavené v bubline, máme to, čo potrebujeme „Z tohto pohľadu je to v poriadku, ale chýba mi moja rodina,“ citoval 34-ročného obrancu hockeyslovakia.sk.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close