Emma Raduganu začala víťazne na ASP Classic v Aucklande, ale Andy Murray prehral v Adelaide | Tenisové novinky

Emma Raducanuová vyhrala svoj prvý zápas v roku 2023 na WTA Tour po tom, čo zdolala Lindu Fruhvirtovú v prvom kole ASB Classic v Aucklande.

Raduganu prehrala svoj prvý set so 17-ročným dievčaťom z Českej republiky, ale napriek dlhej prestávke pre dážď sa odrazila a vyhrala druhý a tretí.

Britka na 78. mieste zvíťazila 4-6 6-4 6-2 proti pomerne vyrovnanej Friuchvirdovej.

„Linda je veľmi dobrá mladá hráčka a bol to pre mňa iný krok, pretože normálne som najmladšia a ona je na tomto turnaji jediná,“ povedal Raduganu. „Určite tam bude, už je, obrovské rekvizity pre ňu.“

Prvý a krátky dážď vyrovnal stav prvého setu na 4:4. Fruhvirtová sa v druhom sete ujala vedenia 2:0, ale Raducanuová sa premenila na 2:2 a ujala sa setu za 46 minút.

Prišla druhá dažďová prestávka, keď Radukanu viedol v treťom sete 1:0. Nasledujúce štyri hry vyhral a zápas napokon agresívne otočil.

Zatiaľ čo jej podanie bolo silné, návrat podania bol rozhodujúci a Fruhvirtovej získala 65 percent bodov v druhom podaní.

Prístupnejší prehrávač videa získate pomocou prehliadača Chrome

Pozrite sa späť na neuveriteľné víťazstvo Emmy Raduganu na US Open 2021. Súťaž sa vráti do Sky Sports v roku 2023.

Raduganuová čelí v osemfinále 24-ročnej Viktórii Kuzmovej zo SR, ktorá prekonala zranenie zápästia a predstavila sa tak prvýkrát od októbra.

Víťazstvo nad Bruhvirdovou prišlo po tom, čo britská jednička sľúbila, že tento rok pristúpi k jej hre „nebojácnejšie“.

„Mojím cieľom pre rok 2023 je zostať zdravý po dlhú dobu,“ povedal Raduganu wtatennis.com. „Teším sa na tvrdú prácu, pretože teraz mám dobrú predstavu o tom, čo môžem očakávať, takže v predných svetlách budem menej jeleň.

READ  Formula 1: Veľká cena Turecka - výsledky

„Na dosiahnutie výsledkového cieľa by som povedal, že je to vyhrať titul a hrať nebojácny tenis v troch. Len do toho ísť a nemyslieť na následky.“

Andy Murray z Veľkej Británie sa vracia do Spojených štátov počas zápasu osemfinále proti Sebastianovi Gordovi na medzinárodnom tenisovom turnaji Adelaide v utorok 3. januára 2023 v austrálskom Adelaide.  (AP Photo/Kelly Barnes)
Obrázok:
Jan. Andy Murray z Veľkej Británie sa vracia k Sebastianovi Gordovi zo Spojených štátov počas zápasu osemfinále na medzinárodnom tenisovom turnaji Adelaide v austrálskom Adelaide v utorok 3. marca 2023. (AP Photo/Kelly Barnes)

však, Andy Murray Rok 2023 začal nešťastne a prehrala v rade sety Sebastian Gorda Na medzinárodnom štadióne v Adelaide.

Korda, ktorý má 22 rokov a je o 13 rokov mladší ako Murray, skončil na 33. mieste na Gijón Open v roku 2022 a 6 stôp 5 na americkom turnaji, čo je o 16 miest vyššie ako britská č. 4, tento výkon opäť získal so skóre 7 pod. 6 (3) výhra 6-3 za hodinu a 56 minút.

Prvý set šiel s podaním, kým sa Gorda v siedmom zápase nedostala do vedenia 4:3, ale trojnásobný grandslamový šampión Murray okamžite brejkol a zariadil tajbrejk, v ktorom Gorda dominoval. Dvojitý brejk od Kordu ho dostal do vedenia 4:1 a hoci Murray zachránil set point, Američan zabalil prvý set za hodinu a 16 minút.

Druhý set mal podobný priebeh, až kým sa Korda nedostala do vedenia 4:2. Murray mal v ďalšom zápase bod zlomu, ale nedokázal to využiť a Gorda si zabezpečil stretnutie v druhom kole so Španielom Robertom Bautistom Agutom.

Djokovič začal rok víťazstvom v Adelaide

Novak Djokovič otvoril svoju sezónu 2023 vo dvojhre priamym víťazstvom v setoch nad Constantom Lestiennom na Adelaide International.

Djokovič sa začal pripravovať na tohtoročné Australian Open, kde sa bude snažiť o rekordný 10. titul v mužskej dvojhre výhrou 6-3 6-2 nad Francúzom Lestiennom.

„Prvý zápas nemôžem zaviniť,“ povedal Djokovič po tom, čo zdolal svetovú 65-ku. „Hral som dobre. Myslel som si, že prvých šesť zápasov bolo veľmi konkurencieschopných a nikdy predtým som mu nečelil.“

READ  Futbal: Hernandez neskoro zaútočil a viedol Inter Miláno v Serii A, Rómovia postúpili na tretie miesto, futbalové správy a najlepšie príbehy

„Je to kontraúder, nerobí príliš veľa chýb. Má zložité podanie, triafa body, ale keď som dostal ten brejk na 3:2 v prvom sete, myslel som si, že som to zvýšil a naozaj som hral.“ Dobrý tenis po zvyšok zápasu.“

Novak Djokovič predĺžil svoju austrálsku sériu víťazstiev vo dvojhre na 30 zápasov výhrou 6:3, 6:2 nad Francúzom Constantom Lestienom v prvom kole Adelaide International.

Tento 35-ročný Srb, ktorý absolvuje prvé turné v Adelaide od roku 2007, bude hrať francúzskeho Quentina Hollisa.

Ďalším nasadeným Djokovičom vo štvrťfinále bol TEnnis ShapovalovPo výhre nad austrálskou kvalifikáciou sa odrazil Ringi Hijikata 2-6 6-4 6-3.

Jannik Pavi Sezónu ukončil výhrou 6-3 6-2 nad Britom Kyle Edmondkedy Karen Kachanov Porazil a napredoval Pedro Cachin 6-2 6-4.

Daniel Medvedev 7-6 (6) 2-1 pre vstup do posledných 16 Lorenzo SonegoTalian sa v druhom sete stiahol pre zranenie.