PIERCE – Hurricanes zaznamenali prvé víťazstvo na ceste proti Iowa State Daily

Tenis v štáte Iowa otvoril svoj prvý road trip v hre Big 12 v nedeľu výhrou 4:0 nad 59. Baylorom vo Waco v Texase. Cyclones skončili počas víkendu celkovo 1:1, keď prehrali v piatkovom zápase proti č. 14 Texasu 1:6.

Cyclones, momentálne šiesty v celoštátnom rebríčku, majú teraz bilanciu 11:3 v dvojzápasoch, pričom prehra proti Longhorns je ich prvou prehrou v Big 12. Texas sa tiež pomstil po tom, čo štát Iowa zverejnil historický rekord. Vo štvrťfinále halových národných majstrovstiev ITA ohromili vtedajších Longhornov.

Štát Iowa mal cez víkend silný zápas proti Bears a opäť sa zapísal do histórie školy, keď po prvý raz v histórii školy porazil Baylora na ceste. K ich druhému víťazstvu nad medveďmi sa pridalo prvé po štyroch rokoch.

Oba zápasy Cyclones boli stanovené skorými trendmi, pretože štvorhra bola kľúčová pre konečné výsledky oboch štvorhier.

Dvojitý bod zamietnutý

Prvýkrát v štyroch zápasoch tejto sezóny a štvrtýkrát v tejto sezóne Cyclones prehrali dva z troch dvojzápasov vo štvorhre a prišli o prvý bod vo štvorhre. V piatok sa zdalo, že trend v štáte Iowa je taký, že skorý vstup do skupiny povedie k víťazstvám. Cyclones šli 11:0 v štvorhre a boli 1:2, keď ju prehrali.

Texas vystrelil a zasiahol na kľúčových miestach, aby sa veci rozbehli. Súd č. 2, Longhorns získali prvé víťazstvo vďaka 48. dvojici Nicole Grin a Marley Jean, ktorá vo svojom piatom zápase sezóny zdolala Ange Obi Kajuru a Chini Nong z Cyclones 6:3.

Kajuru a Nong vyhrali oba svoje konferenčné zápasy na začiatku marca a porazili duo Kansas a Kansas State 6:1. Obaja odohrali prvú hru vo frame, ale Kirin a Jean potom nedokázali nájsť rytmus, pretože odohrali ďalších päť hier v rade.

READ  Novak Djokovič sa v Belehrade dostáva do finále po trojsetovom víťazstve nad Andrzejom Martinom

Dvojica Iowa State odohrala ďalšiu dvojicu zápasov a pokúsila sa o comeback a potiahla 5:3. Kirin a Jean sa nenechali odradiť a úspešne prelomili podanie svojich súperiek, aby prevzali zápas.

Na 3. mieste bol Texas späť v útoku, keď juniorka Taisia ​​​​Bachaleva a prváčka Nicole Rivkin čelili Miske Katlekovej a Sofii Cabezasovej. Dvojica štátu Iowa sa v minulej sezóne kvalifikovala na majstrovstvá NCAA a do piatka viedla 11-4.

Zápas pokračoval v rovnakom trende ako nasadená dvojka, keďže prvý zápas odohralo duo Iowa State, ale Bachaleva a Rivkin sa zo skorého deficitu prebojovali na ďalších päť zápasov, rovnako ako ich spoluhráči. Katleková a Cabezas si dali ďalší gem, no dvojica Longhornovcov ďaleko nedospela a zápas zobrala 6-2. Bachaleva a Rivkin sú teraz v sezóne 10-4, vrátane stavu 8-4 vo štvorhre.

Zápas číslo 1 sa ani zďaleka neskončil, pretože Texasanky Charlotte Savidibon a Sabina Zaynalová (41. miesto) boli na pokraji víťazstva nad 52. Dasbornom Naklom a Annou Subapitch Kverumovou a viedli 5:3, keď štvorhra získala bod. Víťazná séria Cyclones vo štvorhre v tejto sezóne je č. Čísla 2 a 3 boli chrbtovou kosťou, keďže v predchádzajúcich dualoch mali kombinovanú bilanciu 17-3.

Kajuru a Katleková odstupujú zo zápasov dvojhry

Texas okrem víťazstiev vo štvorhre pokračoval vo svojej dynamike aj v dvojhre. Náskok Longhorns vyskočil na 3:0 po tom, čo Savadipon a Zaynalova zdolali Katlekovú a Khajuru vo svojich dvojhrách.

Na 3. mieste Savatiboneová na 66. mieste vyhrala svoju prvú dvojhru dňa proti Katlekovej, ktorá prehrala iba jeden zápas vo štvorhre. Úvodný set bol od začiatku tesný a obe hráčky si držali svoje podania za stavu 3:3.

Chavadibon najskôr prelomila podanie svojej súperky a dostala sa do vedenia 4:3. Rodáčka z Fullertonu v Kalifornii si v ďalšom geme udržala podanie, aby uzavrela prvý set, a potom prešla cez 96. Katlekovú 6:3.

READ  Nigérijčania v zahraničí: Taiwo hviezdi vo finále pohára; Adams je skvelý; čakajúci Akpeyi; Ace nets víťaz

Druhý set mal podobný tón, pretože obaja hráči hrali silné podania, aby vyrovnali skóre na 3:3. Katleková tentoraz brejkla ako prvá a odskočila do vedenia 4:3. Savatiphone odpovedala hneď v ďalšej hre a vytvorila si vlastný brejk v podaní Katlekovej. V posledných dvoch zápasoch opäť prerušil zápas Chavadibon, ktorý zápasom 6-3, 6-4 zaznamenal svoje 11. víťazstvo v sezóne.

Kajuru s číslom 53 prehrala aj dvojhru na 2. mieste, pričom prvýkrát v tejto sezóne spadla vo štvorhre. Kajuru pred piatkovým dvojzápasom prehral celkovo tri zápasy. Ona a Katleková mali v roku 2023 spoločný rekord 25-2.

Zaynalová, ktorej patrí 110. miesto v krajine, zdolala Khajuru 6:1, 6:3. Longhorn viedol v úvodnom frame 3:0, čím prelomil podanie Khajuru a získal set. Druhý set bol podobný, keď sa Jainalová ujala vedenia 5:1 vo svojom prvom sete. Kajuru odpovedala víťazstvom v nasledujúcich dvoch hrách, aby sa pokúsila o comeback, ale Jayanalova zatvorila dvere návratom na podanie, aby Longhorns viedla vo štvorhre 3:0.

Jediné piatkové víťazstvo Iowa State sa dostalo na vrchol, keď 51. Nucklo vyhral 7-5, 3-6, 6-4 nad 76. Kirinom. Cyclones posunuli svoje zostávajúce štyri zápasy do tretieho setu, no v týchto rozhodnutiach skončili 1:3.

Texas vyhral na kurte č. 4, keď porazil druhého Quoram 7-6, 6-7, 6-3. Moskovský rodák vybojoval v prvých dvoch setoch dvojicu tajbrejkov, napokon v rozhodovaní získal niekoľko brejkov, aby zabezpečil Longhorns víťazstvo.

Bachaleva sa v treťom sete ujala vedenia 3:1 v prvom sete, kým v treťom geme prelomila podanie Querumovej. Ďalšia fáza setu bola vzájomná, pričom každá hráčka vyhrala dva gemy na prestávky na podanie a Bachaleva posunula svoje vedenie na 5:3. Bachaleva si v poslednom geme podržala podanie poslednýkrát a Khajuru tak uštedrila prvú prehru po mesiaci.

READ  Štvrťfinále veľkých kníh na turnaji Marbella Challenger

Odrazte sa proti medveďom

Hurricanes sa otriasli prehrou s Texasom, keď v nedeľu zakončili čistým zákrokom Baylora. Štát Iowa nestratil ani set pri šiestich víťazstvách v dvojhre a štvorhre, celkovo vyhral 31 zápasov.

Vo štvorhre sa štát Iowa umiestnil na č. Na kurtoch 2 a 3 sa odohrali dve tesné bitky. Khajuru a Nong boli nerozhodne 6:6 s Isabellou Harvison a Anitou Sahdiyevovou, ale zápas bol vyhlásený za neúplný kvôli víťazstvám štátu Iowa inde.

Katleková a Cabezas sa odrazili od prehry proti Texasu, keď prekonali svoje súperky na konci zápasu, keď porazili Alinu Sherpininovú a Brooke Thompsonovú 7:5.

Vo dvojhre získal štát Iowa svoje č. Vyhráva z 3., 4. a 5. miesta. Katleková ukončila víkend s bilanciou 2:2 a zaznamenala 24. víťazstvo v sezóne. Slovenka vyhrala v dvoch setoch 6:2, 6:3.

Cabezasová otvorila dvojhru tým, že zaznamenala tretie víťazstvo na konferencii. Juniorka nenechala o svojom víťazstve žiadne pochybnosti, keď v úvodnom sete zdolala Danielu Dimitrovovú 6:0, 6:1. Cabezas má teraz v roku 2023 11-6.

Kveram vyhral dvojité storočie prvýkrát v tejto sezóne výhrou 6-2, 6-4 nad Lyubovom Kostenkom. Cyclones skončili vo zvyšku svojich zápasov 2:1, pričom Kajuru a Kezuka získali víťazstvá, zatiaľ čo Naglo skončilo víkend 0:2 v dvojhre. Sherpinina z Bayloru vyradila vo svojom piatom zápase sezóny súperku v dvoch setoch 7:5, 6:2.