Andy Murray vyhral súboj na US Open po tom, čo súper po páde na kurt rozbil raketu a zranil ruku

Andy Murray si zabezpečil miesto v druhom kole US Open porážkou francúzskeho hráča Corentina Maudeta.

Bolo to bezstresové popoludnie, keďže šampión mužskej dvojhry z roku 2012 vyhral v New Yorku 6-2 7-5 6-3.

Ketty

Murray ukázal svoju triedu v utorok

Hra na oblohe

Maudet dala najavo svoj hnev

Francúzi potrebovali novú raketu

To isté sa nedalo povedať o jeho súperovi, ktorý si rozbil raketu po premeškaní šance dostať sa do vedenia 5:4 v druhom sete.

Maudetov zápas vyzeral na skorý koniec, keď sa začiatkom tretieho setu potkol o vlastné nohy a nešťastne dopadol na ľavú ruku.

Po niekoľkých minútach na ihrisku sa Maudet vrátil na nohy.

Bývalá anglická jednička Murray je nerozhodná a v ďalšom kole sa stretne s Bulharom Grigorom Dimitrovom alebo Slovákom Alexom Molkanom.

Pre Brita to bol v utorok pozitívny deň, keď Cameron Norrie porazil Alexandra Ševčenka 6-3 6-2 6-2.

Medzitým Britka číslo 1 Katie Boulder porazila Francúzku Diane Barryovú 6-4 6-0 za hodinu a 22 minút.

Jack Draper a Jodie Burrage hrajú v utorok na US Open.

Murrayho víťazstvo z neho urobilo ôsmeho hráča v Open ére, ktorý zaznamenal 200 grandslamových víťazstiev.

Maudet sa pri strele potkol o vlastné nohy

Nešťastne spadol

Maudet bol okamžite spozorovaný, pár minút pred výkopom skontroloval Murrayho

Zaradil sa do slávneho zoznamu na čele s tromi veľkými kariérnymi rivalmi: Rogerom Federerom (369), Novakom Djokovičom (355) a Rafaelom Nadalom (314).

Toto trio je 80 víťazstiev pred nikým iným, pred štvrtým Jimmym Connorsom (233), Andre Agassim (224) a Murrayho trénerom Ivanom Lendlom (222).

Škót zaostáva o tri víťazstvá za Peteom Samprasom (203) na siedmom mieste a na US Open sa presunie cez 14-násobného šampióna majoru do štvrťfinále.

Tim Henman je jeho najbližším vyzývateľom spomedzi britských hráčov s 98 grandslamovými výhrami.

READ  Ukážka a predikcia Inter vs Benfica, aktuálna forma, správy z tímu, predpokladané štartové jedenástky, vzájomný rekord a predpoveď