Zábava

Animovaný film ‚Vaša krajina‘ začína hru

Niekoľko dní pred premietaním animovaného filmu Petra Putinského „Your Land“ predstavil Noah hru „Yourland: Bowlers Run“, aby zdôraznil environmentálne témy filmu v nedávnom príklade spojenia filmových hier. Film Nová Európa.

Vývoj hry trval takmer dva roky, počas ktorých tvorcovia úzko spolupracovali s tvorcami filmu.

„Your Land“ vyrobil slovenský BFILM, koprodukcia slovenského Pluta, The Pack v Belgicku, BFILM.cz v Českej republike a Rozhlasu a televízie Slovensko. Podporili ho Ministerstvo kultúry SR, Slovenský audiovizuálny fond, Media Project, Bratislavský samosprávny kraj, Český filmový fond a Screen.brussels. Vývoj hry podporil Fond na podporu umenia.

„Yourland: Bowlers Run“ je atmosferická akčná hra zasadená do fantasy sveta „Yourland“. Je určená pre deti od 6 do 12 rokov. Hráči sa vydajú na nové dobrodružstvo s hlavnými postavami filmu, Emmou a Rickym. Ich úlohou je zachrániť čo najviac kotlebovcov. Ich dom je v dôsledku ekologickej katastrofy v ohrození a Ricky a Ema sa ich snažia zachrániť a odviesť do bezpečia. Hráči navštívia tropické pralesy, podzemné bane a prístavné mestá prostredníctvom 24 interaktívnych, fyzicky simulovaných pozícií.

Tvorca hry Nohavmede Peter Račko pre FNE povedal: „Koncept príbehu sme diskutovali špeciálne s Bluetooth, aby ho pochopili aj deti, ktoré film nevideli, a zároveň dodali filmovému svetu nový rozmer.

„Po technickej stránke sme spolupracovali s belgickým štúdiom The Fridge (súčasť The Pack), kde sa nám podarilo priblížiť čo najbližšie k zobrazovacej stránke filmu. Používateľom sme to umožnili.

Nový prezident Gruzínskeho národného filmového centra
Kaha Cigarulitze, prvý námestník ministra kultúry, športu a mládeže Gruzínskej republiky, sa chystá prevziať funkciu riaditeľa Gruzínskeho národného filmového centra. Maya Tsilashvili je od roku 2015 jej prvou zástupkyňou riaditeľa.

Pri riadení Národného filmového centra bude Sikarulitze naďalej pôsobiť ako prvý námestník ministra kultúry, športu a mládeže.

READ  Euro 2020: Švédsko zrušilo sankcie proti Slovensku Football News

V rokoch 2019 až 2021 bol riaditeľom odboru Blízkeho východu a Afriky a v rokoch 2013 až 2018 bol veľvyslancom krajiny v Taliansku, na Malte a v San Maríne.

Sikarulitze pôsobil na viacerých vysokých pozíciách na ministerstve zahraničných vecí, okrem iného ako námestník ministra v rokoch 2002 až 2003 a ako prvý minister a hovorca v rokoch 2004 až 2005. .

V rokoch 2006 až 2008 bol gruzínskym veľvyslancom v Českej republike a v rokoch 2009 až 2011 veľvyslancom v Číne.

V Budapešti sa otvára múzeum rokliny Zsa Zsa Gba
V Budapešti otvorili múzeum venované Zsa Zsa Gabor, najslávnejšej maďarskej filmovej hviezde, ktorá zomrela v roku 2016. Múzeum otvorila jeho vdova Frederic Prinz von Anhalt.

Múzeum sa nachádza v Oregon Film Studio a vzdáva hold Kapoorovej veľkolepej osobnosti. Výstavy zahŕňajú pamiatky a Kapoorove oblečenie a nábytok.

Kapoor sa oženil s Van Anholtom v roku 1986 a zomrel na infarkt vo veku 99 rokov. Bola poslednou z jej deviatich manželov. Hoci väčšinu života strávil v Hollywoode, jeho telesné pozostatky boli minulý rok pochované v Budapešti.

Lenivý pripojený obrázok


S láskavým dovolením FNE

Kapoor sa narodil v roku 1917 v Maďarsku do bohatej rodiny. Ide o bývalú kráľovnú krásy, ktorá v 30. rokoch získala titul Miss Maďarsko. Pred druhou svetovou vojnou emigroval do Spojených štátov a v Hollywoode sa preslávil hraním v dlhých filmoch, vrátane „Touch of Evil“ a populárnych televíznych relácií.

Tento článok bol publikovaný v spojení s online spravodajskou službou Film Nová EurópaZahŕňa spravodajstvo z filmového a televízneho priemyslu z celej strednej a východnej Európy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close