Zábava

Anketa: Dôvera v Matovičovu rezignáciu

Sociológ tvrdí, že jeho výkon počas krízy s korónovými vírusmi mohol byť dôvodný.

Popularita predsedu vlády Igora Madoviča (OĽaNO) klesá a stráca dôveru aj medzi vlastnými voličmi.

V apríli 48 percent uviedlo, že mu dôveruje, tento počet však v septembri klesol iba na 32 percent. Zároveň sa zvyšuje nedôvera k nemu zo 44 percent v apríli na 66 percent v septembri.

Rovnako sa prepadla dôvera verejnosti v predsedu parlamentu Borisa Collara (Sme Rodina), ktorá mu v septembri dala dôveru 35 percent (v apríli to bolo 46 percent). Nedôvera v golier sa zvýšila zo 44 percent v apríli na 63 percent v septembri.

Je odvodený z prieskumu verejnej mienky Agentúra Focus pre projekt Na Delo Od 26. augusta do 2. septembra 2020 vysielalo v súkromnej televízii Marcasa 1 022 respondentov.

Aputová je veľmi spoľahlivá

Súvisiaci článokReferendum ukazuje rastúcu dôveru v politikov čítaj viac

Z prieskumu tiež vyplýva, že prezidentka Susanna zputová má najvyššiu dôveru medzi politikmi, pričom jej dôveruje 66 percent respondentov a nedôveruje jej iba 31 percent.

Za ním nasleduje bývalý predseda vlády a vodca Hilasa Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 51 percent voličov a 47 percent nedôvera. Je jediným lídrom strany s viac ako 50-percentnou dôverou.

Za Pellegrinim nasledujú Collar, prezident Sassu Richard Sulak, Madovič a prezidentka SODA a ministerka investícií Veronica Reminová.

Respondenti Robert Figo (21 percent), krajná pravica Kotrebovi – líder Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marion Kotleba (17 percent), líderka progresívneho Slovenska Irina Biharyov (17 percent), líder Slovenskej národnej strany (SN)) Andrzej Tanko (15 percent) a líder Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerske (14 percent).

Madovič stráca aj medzi svojimi voličmi

28. septembra 2020 o 11:30 | Zostavené zamestnancami publika

READ  Živý prenos World Juniors Live Stream 2021, Reddit Online TV Channel, Kanada vs Rusko & USA vs Fínsko Live Free - Film Daily

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close