Technológie

Apple mení emoji so závojom. Usmeje sa

Tvár a oči smajlíka budú ladiť s usmievavými emodži.

Spoločnosť Apple urobila vo svojom systéme iOS jemnú zmenu. Emodži so závojom na tvári dostali konkrétne nový dizajn. Cieľom je zjavne, aby smajlík vyvolal pocit šťastia, aj keď jeho ústa nie sú viditeľné. Meníš sa všimol si webová emojipédia.

Zmena je súčasťou druhej testovacej verzie pripravovaného systému iOS 14.2, ktorá zatiaľ nie je prístupná verejnosti. Ikona závojovej tváre bola pôvodne pridaná do systému iOS v roku 2008 a odvtedy sa úplne zmenila – v priebehu rokov spoločnosť iba zvýšila svoje rozlíšenie.

V najnovšej beta verzii systému má však tento emoji úplne inú tvár. Prižmúrené oči smajlíka konkrétne nahradili šťastnejšie so zdvihnutým obočím a červenými na lícach. Podľa porovnania spomínaného webu ide o úplne identickú tvár ako už existujúci usmievavý smajlík. Dizajnéri mu zakryli ústa iba závojom.

Porovnanie smejúceho sa smajlíka a nového emodži so závojom:

Ten istý smajlík na iných platformách nevyzerá veľmi šťastne. V prípade WhatsApp má neutrálny vzhľad, inde však pripomína chorú alebo smutnú tvár. V niektorých prípadoch má dokonca na čele kvapku potu, čo Emojipedia vysvetľuje ako prejav choroby.

Zatiaľ nie je jasné, či sa aktualizovaný smajlík dostane do finálnej verzie iOS 14.2. Taktiež nevieme, či sa iné spoločnosti rozhodnú pre inšpiráciu pre Apple. Ak by svoje emodži neupravili, nový smajlík by sa zobrazil iba používateľom systému iOS 14.2. Pri odoslaní z tejto platformy na inú, dokonca staršiu verziu systému iOS, by sa príjemcovi správy zobrazil pôvodný smajlík.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close