Technológie

Apple predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Max s cenou 629 €

Spoločnosť Apple dnes uviedla na trh nový model bezdrôtových slúchadiel. K modelom AirPods a AirPods Pro pribúdajú nové AirPods Maxktoré sú nielen najväčšie, ale aj najdrahšie. Nejde o konštrukciu do uší ako predchádzajúce AirPods, ale o klasické slúchadlá s hlavovým mostom.

V USA sa budú predávať za 549 dolárov, ale na našom trhu by to malo byť cenovo spoplatnené 629 €, v závislosti od predávajúceho.

Spracovanie zodpovedá vysokej cene, samotné škrupiny sú vyrobené z hliníka a sú k hlavnému mostu privádzané špeciálnym kovovým spojom. Hlavový mostík je čiastočne vyrobený z látky, ktorá umožňuje pohodlné nosenie pri rôznych veľkostiach hlavy.

Slúchadlá budú dostupné v piatich farbách – modrej, striebornej, zelenej, ružovej a šedej. Slúchadlá do uší sú vyrobené z akusticky upravenej pamäťovej peny, ktorá zaisťuje správne utesnenie. Bude tiež možné ich ľahko vymeniť, sú spojené magneticky. Za ďalších 69 dolárov si môžete prispôsobiť dizajn slúchadiel inou farbou slúchadiel, pretože budú k dispozícii aj samostatne.

Prevádzači majú 40 mm a každá škrupina je vybavená Apple H1 čip, ktorý má slúžiť na dosiahnutie najvyššej možnej kvality počúvania. Na ovládanie hlasitosti, prehrávanie, pozastavenie, prijatie alebo ukončenie hovoru a preskočenie hudobného záznamu použite otočný gombík, ktorý je rovnaký ako na Apple Watch.

K dispozícii je tiež tlačidlo na zapnutie a vypnutie aktívneho potlačenia hluku (ANC) Ak potrebujete lepší kontakt s okolitými zvukmi. Hmotnosť slúchadiel je 384,8 gramov, čo ich sťažuje.

Mala by sa dosiahnuť výdrž batérie 20 hodín s aktívnym potlačením hluku a pri 50% úrovni hlasitosti. Päťminútové nabitie by malo poskytnúť 1,5 hodiny počúvania. Súčasťou balenia slúchadiel je prenosné puzdro a kábel Lightning – USB-C.

Predaj by sa mal začať aj u nás 15. decembra. Slúchadlá vyzerajú naozaj dobre, ale ak dokážu obhájiť vysokú cenu a stať sa populárnymi, uvidíme neskôr.

READ  Štúdia skúma mieru zaujatosti Západu v ruskej jadrovej energetike

Zdroje: Apple, MacRumors

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close