Technológie

Apple ušetrí na telefóne iPhone 12 veľa výdrže batérie!

Nový smartphone z dielne spoločnosti Apple je už na ceste. Aj keď sme najmenej mesiac od jeho vystúpenia, dostávame zaujímavé informácie o technických riešeniach. Známy analytik odhalil, že spoločnosť Apple ušetrí veľa peňazí na batériách iPhone 12. Dôvodom je drahý 5G!

iPhone 12 s jednoduchšími batériami.

Aj keď sú to správy, ktoré možno nebudete chcieť počuť, pochádzajú z renomovaného zdroja, preto im dávame vysokú dôveryhodnosť. Na základe kontaktov v dodávateľských reťazcoch to Ming-Chi Kuo zistil IPhone 12 dostane lacnejšie batérie,

Spoločnosť musela radikálne znížiť výrobné náklady, pretože boli výrazne posilnené integráciou novej technológie 5G, Batérie by preto vo všeobecnosti mali mať menšiu kapacitu. Výsledkom bude zmenšený tvar so skromnejším počtom vrstiev. V Cupertine ušetrite asi 40 – 50% za každý kus (v porovnaní s predchádzajúcim telefónom iPhone 11).

Okrem toho spoločnosť Apple tlačí snáď každého dodávateľa a snaží sa vyjednávať najlepšiu možnú cenu. Použitie pripojenia 5G zvýši náklady o približne 100 dolárov (za kus), Aj keď „slabšia“ batéria určite nikoho nepoteší, majte na pamäti, že jeho celková výdrž sa nemusí nevyhnutne zhoršiť.

Telefón iPhone 12 bude vybavený ultramoderným a ultrarýchlym procesorom A14 Bionic, Mal by to byť jeden z prvých čipov, ktoré sa dnes vyrábajú pomocou 5nm procesu, Jeho predchodca (A13 Bionic) je vytvorený vďaka procesu 7nm +. Zníženie prinesie nižšiu spotrebu energie až o 20 – 30%! Jeden si ani nevšimol rozdiel (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou).

Cena tohto zariadenia ešte nie je známa, je však zašifrované, že základné IPhone 12 s 5,4 ″ sa začne na 749 EUR, Za drahšiu verziu Max (6,1 ″) zaplatíte ďalších 100 €. Ak chcete iPhone 12 Pro (6.1 ″), cena by mala byť asi 1149 €, Vlajková loď iPhone 12 Pro Max (6,7 ″) začína na 1319 EUR, pre ktorý model pôjdete?

READ  Skyrim Babička je teraz nasledovníkom Skyrimu

zdroj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close