Ekonomika

Argentína porazila Fidži a postúpila do vyraďovacej fázy majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov

BUENOS AIRES, Argentína (AP) – Argentína si v utorok zabezpečila miesto vo vyraďovacom kole majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov výhrou 3:0 nad Guatemalou.

USA postúpili do osemfinále po víťazstve nad Fidži 3:0 v B-skupine.

Argentína mala proti Guatemale malé problémy, keď hostia otvorili skóre v 17. minúte hlavičkou Aleja Veliza. Červená karta pre stredopoliara Carlosa Santosa v 58. minúte uľahčila domácim situáciu v Santiagu del Estero a zdvojnásobili svoj náskok cez Lucu Romera v 65t.

Argentínčan Tomás Aviles bol vylúčený v 82. minúte, no hostia mali šancu skórovať, keď stredopoliar Maximo Peron zasunul loptu do prázdnej brány.

Sherzod Esanov skóroval v prestávke v druhom polčase, keď Uzbekistan v predchádzajúcom zápase A-skupiny remizoval proti Novému Zélandu 2:2. Uzbekistan prehrával 2:0 po góloch Benjamina Wallacea a Jaya Herdmana v prvom polčase. V 51. minúte opäť gólovo udrel Aposbek Faysulajev.

Argentína má z dvoch zápasov šesť bodov a v skupine nemôže skončiť nižšie ako druhá. V piatok ich čaká šesťnásobný šampión Nový Zéland. Nový Zéland má po skončení skupinovej fázy proti Guatemale štyri body a Uzbekistan bod.

Na turnaji 24 tímov sa zúčastnia dva najlepšie tímy z každej skupiny a štyri najlepšie tímy na treťom mieste postúpia do osemfinále.

Predtým, keď v obrane zaostávalo Fidži, Američania skórovali až v 66. minúte, keď sa stredopoliar Diego Luna skrútil po strele z hranice šestnástky. Krídelníčka Kate Cowellová zdvojnásobila vedenie podobným zásahom v 88. zápase, než ho spečatil obranca Caleb Wiley prestávkou.

USA majú po dvoch víťazstvách v B-skupine na konte šesť bodov, ale Ekvádor a Slovensko s po troch bodoch by to mohli dosiahnuť.

Ekvádor s jednou z hviezd turnaja útočníkom Kendrym Paesom zdolal v San Juan Slovensko 2:1. Slovenský stredopoliar Máté Szolgai skóroval v 29., Ekvádor však skóroval po polčase gólmi hrotového útočníka Justina Cuera a útočníka Joseho Klingera v 59. minúte.

READ  Nekompatibilné riziko a nevyvážená moc: Vysvetlenie názorov členských štátov EÚ na reformy hospodárskeho riadenia

USA sa v poslednom zápase skupinových hier stretnú so Slovenskom a Ekvádor s Fidži.